- دسته‌بندی نشده

کریستال داینامیکس و مارول در ساخت Avengers همکاری بسیار نزدیکی دارند

کریستال داینامیکس و مارول در ساخت Avengers همکاری بسیار نزدیکی دارند

آقای اسکات آموس، از اعضای ارشد استودیوی کریستال داینامیکس، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود به موضوع همکاری با شرکت مارول پرداخته است. براساس صحبت‌های ایشان، این دو شرکت به شکل نزدیکی با یکدیگر همکاری دارند.

جدیدترین ساخته‌ی استودیوی کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) عنوانی براساس سری انتقام‌جویان (Avengers) است. با توجه به این موضوع، به نظر می‌رسد شرکت مارول گیمز (Marvel Games) همکاری نزدیکی با این استودیو داشته و به عنوان یک راهنما در توسعه‌ی این عنوان نقش دارد. براساس صحبت‌های آقای اسکات آموس (Scot Amos)، شرکت مارول گیمز خود را به نحوی با استودیوی کریستال داینامیکس ادغام کرده و به صورت روزانه در روند ساخت بازی Avengers مشارکت دارد. با این حال، این نکته را باید متذکر شویم که استودیوی کریستال داینامیکس مسئول توسعه‌ی این بازی بوده و شرکت مارول تنها با هدف کمک کردن به ساخت پروژه و نظارت بر کیفیت آن، با این استودیو همکاری می‌کند.

آقای آموس در مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت GamesIndustry بیان کردند:

شرکت مارول به سراغ ما آمد و گفت «شما می‌خواهید چه کاری انجام دهید؟». همه‌چیز از این‌جا شروع شد. آن‌ها واقعا به ما نگاه کردند و گفتند «کریستال، شما در ساخت بازی تخصص داشته و ما در زمینه‌ی سری انتقام‌جویان تخصص داریم. شما دقیقا می‌خواهید چه کاری انجام دهید؟ برداشت اولیه‌ی شما از داستان و ویژگی‌های بصری بازی چیست؟» ما با معاون بخش نوآوری آن‌ها یعنی آقای بیل رزمن (Bill Rosemann) همکاری می‌کنیم و از او سوال‌هایی مانند آیا تونی استارک (Tony Stark) چنین چیزی می‌گوید؟ آیا هالک (Hulk) این حرکت خاص را انجام می‌دهد یا خیر؟ آیا استفاده از این ابزار منطقی است؟ را می‌پرسیم.

آن‌ها صرفا با ما همکاری نمی‌کنند بلکه شریک ما هستند. آن‌ها با تیم ما ادغام شده‌اند. ما به صورت روزانه با آن‌ها صحبت می‌کنیم. ما تمام آن‌چه که برروی آن کار می‌کنیم را برای آن‌ها ارسال می‌کنیم. نسخه‌هایی از بازی وجود دارند که آن‌ها تجربه کرده و سپس درباره‌ی آن نظر می‌دهند. ما آن‌ها را به استودیو دعوت کرده و برروی همه‌ چیز همکاری می‌کنیم. بیل ۲۵ سال سابقه‌ی کار در شرکت مارول را دارد و به همین دلیل همه را می‌شناسد. ما به او می‌گوییم که یک شخصیت و خط داستانی را در فلان نسخه‌ دیده‌ایم و او به ما می‌گویید که «من به نویسنده دسترسی دارم، بیایید برویم و ببینیم این شخص چه ایده‌ای دارد».

براساس صحبت‌های آقای آموس، همکاری با شرکت مارول یک تجربه‌ی فوق‌العاده برای آن‌ها بوده است. استودیوی اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games)، سازنده‌ی بازی Spider Man، نیز پیش از این به موضوعی مشابه اشاره کرده بود. به نظر می‌رسد شرکت مارول توانسته است ارتباط نزدیک و موفقی را با استودیوهای بازی‌سازی برقرار کند.

بازی Avengers در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری (۱۵ می سال ۲۰۲۰ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استیدیا عرضه خواهد شد. شما می‌توانید دیگر اخبار مربوط با این بازی مورد انتظار را از طریق وب‌سایت خبری گیمفا دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *