- دسته‌بندی نشده

پیش به سوی E3 2019 | انتظاراتمان از بازی Halo Infinite

پیش به سوی E3 2019 | انتظاراتمان از بازی Halo Infinite

در جدیدترین شماره از سلسله مقالات «پیش به سوی E3 2019»، نگاهی خواهیم داشت به انتظاراتمان از بازی Halo Infinite در رویداد E3 2019؛ با گیمفا همراه باشید.

رویداد E3 2019 امشب با کنفرانس شرکت مایکروسافت رسما آغاز می‌شود. بخش اعظمی از این کنفرانس به بازی‌های انحصاری معرفی شده برای کنسول اکس باکس وان اختصاص دارد و Halo Infinite را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های انحصاری برشمرد که در این کنفرانس حضور خواهد داشت.

تا به این لحظه در رابطه با Halo Infinite چه می‌دانیم؟

سال گذشته شرکت مایکروسافت در اقدامی غافل‌گیر کننده از نسخه‌ی جدید سری Halo رونمایی و تیزر کوتاهی از آن منتشر کرد. تیزر منتشر شده در حقیقت به معرفی موتور جدید بازی و قابلیت‌های آن اختصاص داشت. Halo Infinite با موتور جدید Slipspace توسعه خواهد یافت. اگرچه تریلر مورد نظر حاوی گیم‌پلی بازی نبود و هیچ اطلاعاتی از داستان بازی نیز منتشر نشد، اما به خوبی توانست هواداران سری Halo را به وجد آورد.

اگرچه داستان بازی همچنان یک راز باقی مانده است اما مایکروسافت به این نکته اشاره می‌کند که داستان Halo Infinite بیشتر از Halo 5 برروی شخصیت Master Chief متمرکز خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید، نسخه‌ی پنجم کمی از داستان شخصیت اصلی این سری فاصله گرفته و شاهد معرفی شخصیت جدیدی به نام Agent Locke بودیم؛ شخصیتی که برخی از مراحل داستانی را با وی تجربه کردیم. حال مایکروسافت به این نتیجه رسیده که داستان نسخه‌ی پنجم کمی ناامید کننده بوده است. بر همین اساس تصمیم هوشمندانه‌ای گرفته و قصد دارد تا داستان این نسخه برروی شخصیت محبوب این سری یعنی Master Chief تمرکز بیشتری داشته باشد. مطمئناً بازی‌بازان نیز بسیار مشتاق هستند تا بدانند داستان بازی در طول مراحل آن چگونه پیش خواهد رفت. مایکروسافت به بازی‌بازان گفته تا Halo Infinite را همان Halo 6 بدانند نه یک عنوان فرعی. در واقع به گفته‌ی خانم بانی راس، مدیر استودیوی ۳۴۳ ایندستریز (۳۴۳ industries)، بازی Halo Infinite «یک ریبوت معنوی برای این سری خواهد بود».

سری Halo همواره به دلیل بخش چند‌نفره‌ی هیجان انگیز آن شناخته می‌شود اما متاسفانه تا به حال هیچ‌ اطلاعاتی از این بخش در دسترس نیست و تنها می‌دانیم که بخش چند نفره از قابلیت Split screen پشتیبانی می‌کند. موتور جدید بازی، ساخت بخش‌ها و حالت‌های مختلفی را از جمله حالت بتل رویال (که البته سازندگان برنامه‌ای برای توسعه‌ی این حالت را ندارند) امکان پذیر کرده است. بنابراین می‌توان انتظار داشت تا Halo Infinite بار دیگر مبارزات تیمی در بخش چند نفره را به این سری بازگرداند اما مایکروسافت برای بازگرداندن بازی‌بازان و ترغیب آن‌ها به تجربه‌ی بازی Halo Infinite، باید ‌ویژگی‌های جدیدی را برای بخش چند نفره‌ی این عنوان توسعه دهد. به طور مثال حالت Warzone در Halo 5 ویژگی متفاوت و نوآورانه‌ای بود که به بخش چند نفره و فرمول سری Halo جان تازه‌ای بخشید. بنابراین مطمئناً بازی‌بازان انتظار دارند تا بخش چند نفره‌ی بازی Halo Infinite، نوآوری‌های بیشتری داشته باشد.

نکته‌ی قابل توجه در رابطه با Halo Infinite پلتفرم‌های مقصد آن است. این بازی قرار است برای خانواده‌ی کنسول اکس باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شود. این نکته بسیار اهمیت دارد زیرا از سال ۲۰۰۴ و پس از انتشار بازی Halo 2، هیچ‌کدام از نسخه‌های سری Halo برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه نشده‌اند. به علاوه بازی Halo: The Master Chief Collection نیز در سال جاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود و از این روی، بازی‌بازان این پلتفرم می‌توانند دو نسخه از سری Halo را برروی رایانه‌های شخصی خود تجربه کنند؛ تجربه‌ای که حتی فکر آن نیز بسیار هیجان انگیز است.

لازم به اشاره است که بازی Halo Infinite تنها توسط استودیوی ۳۴۳ ایندستریز توسعه نیافته بلکه استودیوی اسکای باکس لبز (Skybox labs) نیز در توسعه‌ی این بازی با استودیوی ۳۴۳ ایندستریز همکاری خواهد داشت. استودیوی اسکای باکس لبز سابقه‌ی کار برروی باندل Halo 5: Forge برای ویندوز ۱۰ و به‌روزرسان کنسول اکس باکس وان اکس بازی Halo 5 را در کارنامه‌ی خود دارد.

چه مواردی برای E3 تائید شده است؟

خانم بانی راس (Bonnie Ross)، مدیر استودیوی ۳۴۳ ایندسترایز اخیراً اعلام کرد که کریس لی (chris lee)، کارگردان بازی Halo Infinite، در رویداد E3 2019 حضور خواهد داشت و در ارتباط با این بازی و یا حداقل موتور Slipspace اطلاعاتی به اشتراک می‌گذارد.

چه انتظاراتی از نمایش بازی در E3 داریم؟

مایکروسافت در رویداد E3 سال گذشته تریلر هیجان انگیزی را از بازی Halo Infinite به نمایش گذاشت. اما تا به امرز هنوز اطلاعاتی از این بازی منتشر نکرده است. بنابراین E3 2019 زمان مناسبی برای این کار خواهد بود تا مایکروسافت مشخص کند Halo Infinite دقیقا چه تجربه‌ای خواهد بود؟ داستان بازی از چه قرار است؟ بخش چند نفره قرار است چه تجربه‌ای را ارائه دهد؟ Halo Infinite دارای چه ویژگی منحصر بفرد یا نوآورانه‌ای خواهد بود که بازی‌بازان را به تجربه‌ی آن ترغیب کند؟ این موارد سوالاتی هستند که انتظار داریم تا مایکروسافت در E3 2019 به آن‌ها پاسخ داده و در ارتباط با آن‌ها جزئیاتی را به اشتراک بگذارد.

از طرف دیگر بحث کنسول نسل آینده‌ی اکس باکس مطرح می‌شود و مایکروسافت باید مشخص کند که Halo Infinite در نسل آینده چه جایگاهی دارد. بسیاری از شایعات از این موضوع خبر می‌دهند که Halo Infinite یک بازی میان نسلی خواهد بود. به عبارت ساده‌تر Halo Infinite بازی هنگام انتشار کنسول نسل آینده‌ی اکس باکس است که البته برروی پلتفرم‌های نسل حاضر (اکس باکس وان و رایانه‌های شخصی) نیز قابل بازی خواهد بود. از آن‌جایی‌ که بعد از Halo 1، هیچ نسخه‌ای از این سری به عنوان بازی هنگام انتشار کنسول اکس باکس عرضه نشده است، بنابراین موضوع میان نسلی بودن Halo Infinite تا حدودی منطقی به نظر می‌رسد.

بر اساس گزارش‌هایی که در گذشته منتشر شد، مایکروسافت ۵۰۰ میلیون دلار در ساخت Halo Infinite و موتور جدید آن سرمایه گذاری کرده است و به گفته‌ی این شرکت، موفقیت یا شکست این بازی، آینده‌ی شغلی بسیاری از افراد را مشخص خواهد کرد؛ در صورت شکست بسیاری شغل خود را از دست می‌دهند و در صورت موفقیت، شاید شاهد ایجاد موقعیت‌های شغلی جدیدی باشیم. تعهد مایکروسافت به بازی Halo: The Master Chief Collection و پوشش خبری این بازی طی سال گذشته بسیار تحسین برانگیز است اما به نظر دیگر اکنون زمان آن رسیده تا مایکروسافت به بازی Halo Infinite بپردازد و از این بازی به صورت کامل رونمایی کند.

نظر شما کاربران گیمفا در این رابطه چیست؟ آیا طی کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 شاهد نمایشی از گیم‌پلی بازی Halo Infinite خواهیم بود یا اینکه مایکروسافت انتشار جزئیات بیشتر از این بازی را به زمان دیگری موکول خواهد کرد؟ نظرات خود در این رابطه را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *