- دسته‌بندی نشده

پیش به سوی E3 2019 | انتظاراتمان از بازی Doom Eternal

پیش به سوی E3 2019 | انتظاراتمان از بازی Doom Eternal

در جدیدترین شماره از سلسله مقالات «پیش به سوی E3 2019»، نگاهی خواهیم داشت به انتظاراتمان از بازی Doom Eternal در رویداد E3 2019؛ با گیمفا همراه باشید.

تا به این لحظه در رابطه با Doom Eternal چه می‌دانیم

آخرین اطلاعاتی که از این بازی به دست ما رسید، به زمان کنفرانس شرکت گوگل و معرفی پلتفرم استیدیا برمی‌گردد. بازی Doom Eternal ادامه‌ای مستقیم بر اتفاقات نسخه‌ی قبلی است. شیاطین به زمین حمله‌ور شده‌اند و اکنون، قاتل شیطان مشهور این سری باید کار خود را برای نجات زمین از سر بگیرد. این‌طور که به نظر می‌رسد، شما بیشتر زمان خود را برروی زمین هستید ولی مراحلی را نیز پیش روی دارید که باید در فضا و مکان‌هایی همانند قمر سیاره‌ی مریخ بگذرانید.

به عنوان قاتل شیاطین، شما با قابلیت‌های جدیدی روبرو هستید که از میان آن‌ها می‌توان به قابلیت جاخالی دادن اشاره کرد. زره‌ی شما اکنون خود یک وسیله‌ی جنگی محسوب می‌شود چرا که سلاح‌های بسیاری، چه سرد و چه گرم، در آن جاسازی شده‌اند. همچنین به قلابی مجهز هستید و می‌توانید همچون ریکو (Rico) در بازی Just Cause فاصله‌ی بین خود و دشمنان را در کم‌ترین زمان ممکن طی کنید.

به طور قطع با سلاح‌های جدیدی نیز روبرو هستیم ولی آن‌ چیزی که تا کنون نمایش داده شده است، همان موارد نسخه‌ی قبلی هستند. سلاح‌های نسخه‌های قدیمی‌تر نیز راه خود را به این نسخه باز کرده‌اند؛ البته با تغییراتی کوچک و کاربردی. دشمنان قدیمیتان را نیز در این نسخه دوباره ملاقات خواهید کرد و می‌توانید به خوبی از خجالت‌ آن‌ها در بیایید. البته شرکت سازنده تمرکز ویژه‌ای بر طراحی این موجودات کرده و قول داده است که بدن دشمنان شما در برابر آسیب بسیار تخریب‌پذیر هستند. در این صورت، با مبارزاتی خونین و دردناک روبرو هستیم.

در نهایت، بخشی به نام Invasion به بازی اضافه شده است که دیگر بازی‌بازان می‌توانند به بخش داستانی شما وارد شوند؛ البته در غالب شیطان و در این میان شما را از بین می‌برند. البته شما می‌توانید به راحتی از بخش تنظیمات این قابلیت را خاموش کنید.

چه مواردی برای E3 تائید شده است؟

شرکت بتسدا تایید کرده است که Doom Eternal را در طی مراسم پیش رو مشاهده خواهیم کرد ولی این موضوع که چه چیزی را به ما نشان خواهند داد، هنوز یک راز باقی مانده است. باید منتظر ماند و مشاهده کرد که بتسدا چه چیزی برای بازی‌بازان مهیا کرده است.

چه انتظاراتی از نمایش بازی در E3 داریم؟

ما تا کنون نمایش‌هایی از گیم‌پلی خونین این بازی مشاهده کرده‌ایم که مکان‌های شیطانی زمین را نشان می‌دادند. البته که ما علاقه داریم دیگر مکان‌های بازی از جمله تونل‌های زیرزمینی را در Doom Eternal مشاهده کنیم. به این واسطه، می‌توانیم هر چه بیشتر با دنیای خونین و بی‌رحم Doom Eternal آشنا شویم. همچنین مشتاقانه منتظر آن هستیم که مشاهده کنیم سیستم‌های جدید بازی همانند قابلیت‌های جدید زره‌ی بازی‌باز چقدر گیم‌پلی را تحت تاثیر قرار داده‌اند. همچنین دشمنان جدیدی نیز باید معرفی شوند تا در مقابل زره‌ی تقویت‌شده‌ی شما قد علم کنند. همچنین بخش Invasion نیز یکی از مورد انتظارترین موارد برای ماست تا آن را آزمایش و مشاهده کنیم.

از طرفی دیگر، ما علاقه‌مند هستیم که ببینیم بازی Doom Eternal برروی نینتندو سوئیچ چگونه اجرا خواهد شد. نسخه‌ی قبلی برروی این کنسول خارق‌العاده بود و بر همین اساس انتظارات از Doom Eternal نیز بسیار بالاست. این بار سخت‌افزار کنسول نینتندو سوئیچ باید در مقابل تیراندازی پرسرعت شرکت بتزدا امتحان پس دهد.

با این که نمایش گیم‌پلی همیشه برای ما یک امید و آرزو خواهد بود، ولی چیزی که بیشتر برای ما ارزش دارد، تعیین تاریخ انتشار بازی است. پیش از این مشخص شده بود که بازی Doom Eternal در سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود، ولی تعیین تاریخ انتشار دقیق می‌تواند بسیار خوشایند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *