- دسته‌بندی نشده

پتنت جدید سونی به حذف صفحه‌ی بارگزاری در پلی‌استیشن ۵ اشاره می‌کند

پتنت جدید سونی به حذف صفحه‌ی بارگزاری در پلی‌استیشن ۵ اشاره می‌کند

ظاهراً زمان بارگزاری یا به طور دقیق‌تر کاهش آن، یکی از مهم‌ترین موضوعات مرتبط با نسل بعدی کنسول‌ها محسوب می‌شود. سونی با نمایش دموی Spider-Man نشان داد که حافظه‌ی SSD پلی‌استیشن ۵ می‌تواند زمان بارگزاری را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد. حال ظاهرا‌ً این شرکت قصد دارد تا صفحه‌ی بارگزاری را به کلی حذف کند.

سونی به تازگی پتنت جدیدی را ثبت کرده است که به حذف صفحه‌ی بارگزاری در پلی‌استیشن ۵ اشاره می‌کند. براساس توضیحات ارائه شده، این سیستم موقعیت بازی‌باز دنبال کرده و با توجه به آن، مناطق بازی را در پس زمینه بارگزاری می‌کند. برروی کاغذ، این سیستم سبب می‌شود تا بازی‌باز دیگر صفحه‌ی بارگزاری را مشاهده نکند.

یک مرز بارگزاری برای محیط بازی در نظر گرفته می‌شود. سپس موقعیت شخصیت در محیط بازی مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از به وجود آمدن وقفه در گیم‌پلی، با عبور شخصیت از مرز بارگزاری، دستورات مربوط به محیط بعدی در حافظه بارگزاری می‌شوند.

البته باید اشاره کنیم که این یک تکنیک جدید نیست و تعدادی از بازی‌ها، مخصوصاً عناوین جهان باز، از آن استفاده کرده‌اند. با این‌ حال، این یک تکنیک متداول در میان توسعه دهندگان نیست. با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، این پتنت نشان می‌دهد که شرکت سونی به دنبال کاهش و حتی حذف بارگزاری در عناوین نسل بعد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *