- دسته‌بندی نشده

نینتندو قصد ندارد بازی‌های ویدئویی را مانند سونی سانسور کند

نینتندو قصد ندارد بازی‌های ویدئویی را مانند سونی سانسور کند

با این‌که شرکت سونی بیش از پیش در تلاش است تا به سانسور برخی از محتویات نسخه‌ی پلی‌استیشن بازی‌ها بپردازد، اما ظاهراً نینتندو تصمیم گرفته است تا تصمیم نهایی را به سیستم‌های رده بندی سنی واگذار کند.

در طی هفتاد و نهمین جلسه‌ی سرمایه گذاران نینتندو، یکی از حاضرین به آقای شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa) یادآوری کرد که «دیگر پلتفرم‌ها» در حال اعمال کردن محدودیت‌هایی مستقل از سیستم CERO (سازمان رده بندی سنی کشور ژاپن) هستند. این شخص از فوروکاوا درخواست کرد تا در مورد سیاست نینتندو در قبال سانسور بازی‌ها توضیح دهد.

مدیر عامل شرکت نینتندو پاسخ داد:

نینتندو، همانند ترد پارتی‌ها نرم افزار آن‌ها، محتویات خود را پیش از عرضه برای دریافت یک درجه‌ی سنی بی‌طرف به سازمان‌های ترد پارتی ارائه می‌دهد. اگر شرکت‌های صاحب پلتفرم این کار را به طور دلخواه انجام دهند، تنوع و عدالت در بازی‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای با اختلال مواجه خواهد شد. ما امکاناتی را در اختیار والدین قرار می‌دهیم که می‌توان از آن‌ها برای اعمال محدودیت استفاده کرد.

در حال حاضر، سونی تنها برخی از بازی‌های ژاپنی را برروی پلتفرم خود سانسور کرده و با عناوین غربی مشکل خاصی نداشته است. حال باید دید که این موضوع تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر و برخلاف روند شرکت سونی، نینتندو معتقد بوده که این کار وظیفه‌ی سازمان‌های رده بندی سنی است و این ناشر ژاپنی قصد ندارد در محتویات بازی‌های ترد پارتی تغییری ایجاد کند. در نهایت باید یادآور شویم که برخی از عناوین سانسور شده برروی پلی‌استیشن ۴، به صورت بدون سانسور برای نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *