- دسته‌بندی نشده

میان پرده‌های بازی Death Stranding به صورت ریل‌تایم هستند

میان پرده‌های بازی Death Stranding به صورت ریل‌تایم هستند

بر خلاف سکوت خبری چند ساله‌ی کوجیما و اقدامات مرموز وی در توییتر، این روزها از گوشه و کنار شاهد هستیم که هیدئو کوجیما اطلاعاتی هر چند مختصر از بازی Death Stranding را به اشتراک می‌گذارد. البته این امر بدیهی است چرا که تا حدود پنج ماه دیگر بازی عرضه خواهد شد. حال به تازگی کوجیما اطلاعات جدید و جالبی را در ارتباط با بازی Death Stranding به اشتراک گذاشته است.

یکی از ویژگی‌های مورد علاقه‌ی بازی‌بازان در بازی‌های جهان باز و به طور کلی بازی‌های ویدئویی، قابلیت شخصی‌سازی شخصیت‌های بازی است. بازی Death Stranding نیز از این قضیه مستثنی نیست و در تریلر منتشر شده از گیم‌پلی بازی نیز شاهد بودیم که Sam از کلاه بیسبال و یا عینک آفتابی استفاده می‌کرد. سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا در هر زمان از بازی می‌توان از آیتم‌هایی به مانند عینک یا کلاه استفاده کرد و یا به طور دقیق‌تر آیا آیتم‌های شخصی سازی در میان پرده‌ه‌های بازی نیز قابل نمایش خواهد بود؟ این سوال بزرگی است زیرا در بسیاری از بازی‌های ویدئویی با وجود دارا بودن قابلیت شخصی سازی و آیتم‌های مختلف، این آیتم‌ها فقط مخصوص گیم‌پلی بازی هستند و در میان پرده‌ها ما همان چهره و یا لباس پیش فرض را مشاهده می‌کنیم. حال هیدئو کوجیما به تازگی در توییتر خود این موضوع را روشن ساخته است:

شما می‌توانید در هر زمان از بازی که بخواهید از آیتم‌هایی به مانند کلاه و عینک‌های آفتابی استفاده کنید. به مانند سایر بازی‌هایی که من ساخته‌ام، میان پرده‌های بازی Death Stranding نیز به صورت ریل‌تایم (Real-Time) هستند و به طور مثال اگر شما در گیم‌پلی بازی برای Sam از عینک آفتابی یا کلاه استفاده کرده‌اید، این کلاه یا عینک آفتابی در میان پرده‌ها نیز قابل مشاهده خواهند بود.

امروزه با توجه به پیشرفت گرافیکی، میان‌پرده‌های سینمایی و ریل‌تایم (Real-Time) در میان بازی‌های ویدئویی بسیار رواج یافته‌اند اما اینکه شخصیت خود را از نظر ظاهری تغییر دهید و این تغییرات در لحظات کلیدی داستان بازی نیز قابل مشاهده باشد را در کمتر بازی سراغ داریم و وجود این ویژگی در بازی Death Stranding نیز بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

البته کوجیما به این نکته اشاره کرد که «این ویژگی البته بسیار نامناسب است». از صحبت‌های کوجیما می‌توان این گونه برداشت کرد که در برخی از سکانس‌های بازی شاید شما نتوانید از عینک، کلاه یا هر آیتم دیگری برای شخصیت Sam استفاده کنید. زیرا این سکانس‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که چهره‌ی Sam احساسات وی را نشان می‌دهد و تصور کنید در این حالت یک عینک آفتابی بر روی چشم وی باشد؛ در این صورت آن طور که باید و شاید احساسات یا مفهوم مورد نظر به مخاطب منتقل نمی‌شود و استفاده از این آیتم‌ها در چنین شرایطی نامناسب است.

بازی Death Stranding در تاریخ جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ (۸ نوامبر ۲۰۱۹) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر می‌شود. البته شایعات از این موضوع خبر می‌دهند که این بازیانحصاری زمانی خواهد بود و در آینده برای پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *