- دسته‌بندی نشده

مدیرعامل پلی‌استیشن: ما به ساخت بازی‌های داستانی ادامه خواهیم داد

مدیرعامل پلی‌استیشن: ما به ساخت بازی‌های داستانی ادامه خواهیم داد

این‌طور که به نظر می‌رسد، سونی قصد دارد تا رویه‌ای که تا کنون در پیش گرفته بود را در آینده نیز ادامه دهد.

باید قبول کرد که در نسل هشتم، سونی عملکردی به مراتب بهتر از رقیبان خود داشته است. در زمان و عصری که تمام ناشران تقریبا به سمت بازی‌های سرویس‌محور و آنلاین کشیده می‌شوند تا سود خود را برای مدتی طولانی تصمین کنند، سونی دست به انتشار بازی‌های تک‌نفره و داستان‌محور زده بود. البته نتیجه‌ی بسیار مطلوبی نیز از این تصمیم گرفت؛ بازی‌های God of War ،Uncharted 4 و البته Horizon Zero Dawn هر کدام بیش از ۱۰ میلیون نسخه به فروش رسانده‌اند که آماری خیره‌کننده است. از طرفی دیگر، مجموعه‌ی نوظهور Spider-Man نیز از زمان انتشارش تا کنون، موفق به فروش بیش از ۹ میلیون نسخه شده است. در نتیجه، می‌توان بیان کرد که سونی از بازی‌های داستان‌محور خود نه تنها ضرر نمی‌کند، بلکه به بهترین نحو ممکن از آن‌ها سود می‌کند. اکنون مدیرعامل پلی‌استیشن بیان کرده است که در آینده نیز قصد ندارند تا این فرمول را به هم بزنند.

در طی مصاحبه‌ای، مدیرعامل پلی‌استیشن در رابطه با آینده‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی و مواردی که در آن تغییر می‌کند، صحبت کرد. اما در این میان او بیان کرد که تمرکز سونی برروی عناوین داستان‌محور هیچ‌گاه عوض نمی‌شود:

ما هیچ‌ وقت موفقیتی بزرگ‌تر از اکنون را به واسطه‌ی بازی‌های داستان‌محورمان تجربه نکرده بودیم. ما حس خوبی به آن‌ها داریم و قطعا نیز در آینده این سبک را رها نخواهیم کرد.

این مورد همانند دیگر بخش‌های بازی‌های ویدئویی یا سرگرمی‌های موجود است؛ می‌توان مثال‌های خوب و بد آورد. تنها کافی است به روند صعودی و موفقیت FIFA نگاه کنید تا متوجه حرف من شوید.

با این حساب، می‌توان امیدوار بود که در آینده دوباره شاهد شاهکارهایی همانند Bloodborne و دیگر بازی‌های داستانی سونی باشیم. هم‌اکنون، بازی Death Stranding نزدیک‌ترین انحصاری سونی به زمان انتشارش است و همگان منتظر آن هستند. باید منتظر ماند و مشاهده کرد که این بازی چگونه می‌خواهد فرمول داستانی-گیم‌پلی سونی را اجرا کند. بازی Death Stranding در حال حاضر به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در دست ساخت و توسعه قرار دارد و قرار است که در تاریخ جمعه ۱۷ آبان ماه (۸ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) به صورت جهانی وارد بازار گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *