- دسته‌بندی نشده

مایکل پکتر: کنسول‌های نسل بعد با قیمت ۴۰۰ دلار به بازار عرضه می‌شوند

مایکل پکتر: کنسول‌های نسل بعد با قیمت ۴۰۰ دلار به بازار عرضه می‌شوند

اطلاعات اولیه‌ی مربوط به سخت‌افزارهای هر دو کنسول نسل بعدی شرکت‌های مایکروسافت و سونی یعنی پروژه‌ی اسکارلت و پلی‌استیشن ۵ منتشر شدند و هر دو کنسول، بسیار قدرتمند به نظر می‌رسند. با این حال، با توجه به سخت‌افزار قدرتمند و اهداف این کنسول‌ها در زمینه‌ی ارائه‌ی نرخ فریم و رزولوشن، قیمت احتمالی این دستگاه‌ها همه را نگران کرده است.

سوالی که مطرح می‌شود این است که با توجه به این که هر دو کنسول از هاردهای SSD استفاده می‌کنند، که طبیعتا ارزان هم نیستند، آیا کاربران باید به فکر پرداخت یک هزینه‌ی بسیار بالا برای خرید این کنسول‌ها باشند؟ با توجه به صحبت‌های تحلیل‌گر صنعت بازی‌های ویدئویی، آقای مایکل پکتر (Michael Pachter)، دلیلی برای نگرانی در این زمینه وجود ندارد. آقای پکتر در جدیدترین مصاحبه‌ی خود بیان کرده است که با وجود سخت‌افزار بسیار قدرتمند هر دو کنسول، باید انتظار ارائه‌ی آن‌ها با قیمتی حدود ۴۰۰ دلار به بازار باشیم. آقای پکتر در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره‌ی قیمت احتمالی کنسول‌های نسل بعدی بیان کردند:

سخت‌افزار دو کنسول به قیمتی حدود ۵۰۰ دلار اشاره دارند. با این حال، حدس من این است که مایکروسافت کنسول خود را با قیمت ۴۰۰ دلار به بازار عرضه می‌کند و سونی نیز همین روند را ادامه خواهد داد.

شرکت سونی پیش از این اعلام کرده بود که قیمت کنسول نسل آینده با توجه به سخت‌افزار آن‌ها، برای هواداران جذاب خواهد بود. شرکت مایکروسافت نیز تاکید کرده است که قیمت مناسب، به طور حتم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کنسول نسل بعدی خواهد بود. با این حال، اگر شایعه‌های مربوط به انتشار دو کنسول توسط شرکت مایکروسافت (یکی ارزان‌تر و دیگری با سخت‌افزاری بسیار قدرتمند) درست باشد، تاثیر قیمت برروی فروش کنسول‌های این شرکت، کمی کم رنگ‌تر از رقیب خواهد بود.

به هر حال، با توجه به این که هنوز بیش از یک سال تا زمان انتشار کنسول اسکارلت به بازار باقی مانده است، باید کمی بیشتر برای دریافت اطلاعات جدید و مشخص شدن قیمت نهایی کنسول‌ها منتظر بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *