- دسته‌بندی نشده

فیل اسپنسر: E3 بدون حضور سونی و اکتیویژن به خوبی همیشه نیست

فیل اسپنسر: E3 بدون حضور سونی و اکتیویژن به خوبی همیشه نیست

رویداد E3 2019 به اتمام رسید؛ رویدادی که شرکت سونی در آن حضور نداشت و کنفرانس مایکروسافت نیز چنگی به دل نمی‌زد. شاید اگر سونی در این کنفرانس حاضر بود، می‌توانست با یک نمایش جذاب، بار دیگر ما را به آینده‌ی بازی‌های ویدئویی امیدوار کند. به نظر می‌رسد تنها ما نستیم که از فقدان حضور سونی در کنفرانس E3 2019 ناراحت است بلکه فیل اسپنسر، مدیر اکس باکس طی مصاحبه‌ای اشاره کرد که ای‌کاش سونی نیز در این کنفرانس حضور داشت.

شاید همگان انتظار داشتند که شرکت سونی با حضور در E3 2019 از جزئیات کنسول پلی‌استیشن ۵ و بازی‌های انحصاری آن پرده برداری کند. اما از مدت‌ها قبل می‌دانستیم که سونی قصد ندارد تا در رویداد E3 2019 شرکت کند. حضور سونی در رویداد E3 2019 می‌توانست بر جذابیت این کنفرانس بیافزاید. البته به غیر از سونی، اکتیویژن نیز در این رویداد حضور نداشت. اما به نظر می‌رسد ما تنها کسی نیستیم که از این اتفاق ناراحتیم بلکه فیل اسپنسر، مدیر اکس باکس نیز به تازگی ناراحتی خود را از این موضوع ابراز کرده است:

ای‌کاش سونی در کنفرانس E3 2019 حضور داشت. E3 بدون حضور سونی و اکتیویژن به خوبی همیشه نیست.

آقای اسپنسر اشاره کرد که E3 همچنان به عنوان یک رویداد مهم برای بازی‌بازان باقی می‌ماند:

E3 رویدادی است که به واسطه‌ی آن مردم یک بار در سال را به تماشای بازی‌های ویدئویی می‌پردازند و با توجه به اینکه این صنعت زیر فشار عظیمی از انتقادات و قضاوت‌ها قرار گرفته، این موضوع مساله‌ی بسیار مهمی است.

البته حرف‌های آقای اسپسنر کنایه‌ای بود به سازمان بهداشت جهانی که اعتیاد به بازی‌های ویدئویی را یک اختلال و یک بیماری به شمار آورده‌ است.

آقای اسپنسر در پایان اشاره کرد:

E3 فرصت خوبی است تا به دنیا نشان دهد که بازی‌های ویدئویی تنها برای کودکان نیستند. عدم حضور شرکت‌هایی چون سونی و اکتیویژن، قطعا به این رویداد لطمه خواهد زد.

فیل اسپنسر یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی انحمن ESA است؛ انجمنی که هر ساله مسئول برگزاری رویداد E3 هستند. بنابراین وی برای ادامه‌ی این رویداد و درخشش آن اهمیت بسیاری قائل است.

در هر صورت درست است که سونی در رویداد E3 2019 حضور نداشت اما این بدین معنی نیست که این شرکت معرفی جدیدی در سال ۲۰۱۹ نخواهد داشت. تابستان امسال نمایشگاه Gamescom، در ماه اکتبر Paris Games Week و احتمالاً در ماه دسامبر PSX را پیش روی داریم. به علاوه از رویداد اختصاصی شرکت سونی یعنی State of Play نیز نباید غافل شد و از این روی مطمئنا سونی در آینده‌ برنامه‌های ویژه‌ای خواهد داشت که می‌تواند بازی‌بازان را در سال‌های پایانی نسل هشتم شگفت زده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *