- دسته‌بندی نشده

صحبت‌های تهیه‌کننده‌ی Yakuza Kenzan در مورد ریمیک و انتشار آن در غرب

صحبت‌های تهیه‌کننده‌ی Yakuza Kenzan در مورد ریمیک و انتشار آن در غرب

طی خبر جدیدی تهیه‌کننده‌ی بازی Yakuza Kenzan از ریمیک این عنوان و انتشار آن در غرب صحبت می‌کند. برای جزئیات بیش‌تر با گیمفا همراه باشید.

بازی Yakuza Kenzan یک اسپین-آف از سری بازی‌های Yakuza است که داستان آن در دوره‌ی Edo Period ژاپن اتفاق می‌افتد. گیم‌پلی این بازی بر پایه‌ی ویژگی‌های یک سامورایی و جنگ با سلاح سرد شمشیر است که در سال ۲۰۰۸ و به عنوان اولین بازی از سری Yakuza، برای پلتفرم پلی استیشن ۳ و فقط در کشور ژاپن منتشر شد. در گذشته کمپانی سگا (Sega)، در مورد ریمستر کردن این بازی و انتشار آن در غرب صحبت کرده بود که تا الان خبری در این رابطه از سوی سگا منتشر نشده بود. حال تهیه‌کننده‌ی سری بازی‌های یاکوزا یعنی آقای دایسکی سیتو (Daisuke Sato)، با صحبتی آتش این ماجرا را بیش‌تر از قبل شعله‌ور می‌کند. او راجع به ریمیک کردن (نه ریمستر کردن) بازی Yakuza Kenzan و تمایل او برای نحوه‌ی انجام این کار جزئیاتی را ارائه می‌دهد. او می‌خواهد که این بازی را توسط موتور بازی‌سازی Dragon Engine، از آغاز تا پایان، بازسازی کند.

وی طی مصاحبه‌ای با سایت گیم‌کلت (Gamekult)، در این باره می‌گوید:

شخصاً من فکر می‌کنم که بازی Yakuza Kenzan برای طراحی مجدد Kiwami بسیار مناسب است. این بازی اولین عنوان از این سری بود که تنها در ژاپن و برای پلتفرم پلی استیشن ۳ منتشر شد. بازی‌بازان بسیاری در غرب وجود دارند که خواستار بازی کردن این عنوان در انگلیس هستند و همچنین بازی‌بازان آسیایی که مایل هستند تا این عنوان را در چین بازی کنند. از آنجا که Yakuza Kenzan اولین بازی برای پلی استیشن ۳ است، یک ریمستر ساده با کیفیت اچ دی برای آن کافی نخواهد بود. بنابراین من فکر می‌کنم که یک نسخه‌ی Kiwami بسیار مناسب‌تر است.

بدیهی است که این امر مهر تاییدی بر صحت این قضیه نیست ولی از آنجا که تهیه کننده‌ی این عنوان به روشنی در مورد ریمیک و عرضه‌ی این عنوان در غرب صحبت می‌کند پس این امر باید برای توسعه‌دهندگان سگا بسیار مهم باشد. لازم به ذکر است که یکی از اسپین-‌آف‌های متفاوتی که برای پلتفرم پلی استیشن ۴ منتشر شد، بازی Yakuza Ishin بود که تاریخ انتشار آن به سال ۲۰۱۴ بر می‌گردد ولی، همچنین این نسخه هم خارج از ژاپن منتشر نشد. امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک شاهد انتشار هر دو اسپین-آف در کرانه‌های غرب باشیم.

بازی Yakuza Kenzan اولین بازی از سری Yakuza است که برای بازی‌بازان پلتفرم پلی استیشن ۳ و در سال ۲۰۰۸ منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *