- دسته‌بندی نشده

شرکت کپکام به دنبال ساخت IPهای جدید خواهد بود

شرکت کپکام به دنبال ساخت IPهای جدید خواهد بود

شرکت کپکام (Capcom) در این دو سال اخیر با عرضه‌ی عناوینی مانند Resident Evil 2 Remake، Devil May Cry 5 و Monster Hunter World توانسته است بار دیگر تحسین منتقدین و طرفداران را برانگیزد. در کنار این عناوین، شاهد پشتیبانی ادامه‌دار این شرکت از بازی Street Fighter V و بازگشت موفقیت‌آمیز سری بازی‌های Mega Man بوده‌ایم. کپکام در سال‌های اخیر IP جدیدی معرفی نکرده است و به نظر می‌رسد آن‌ها به این زودی برنامه‌ای برای خلق یک IP جدید نخواهند داشت.

آقای ریوزو سوجیموتو (Ryozo Tsujimoto)، از مدیران شرکت کپکام، در مصاحبه‌ای با وب‌سایت VGC گفته است که این شرکت هیچ‌گاه برای ساخت IPهای جدید تسلیم نخواهد شد. وی اذعان کرد که بسیاری از موفقیت‌های اخیرشان به خاطر وجود IPهای مشهور و قدیمی آن‌ها بوده و شرکت به خاطر این موضوع بسیار خوشحال است. اما همچنین وی به این نکته اشاره کرد که آن‌ها همیشه به دنبال ایده‌های جدید هستند.

وی اظهار داشت:

ما برای ایده‌ی ساخت شخصیت‌ها و سری بازی‌های جدید هیچ‌وقت تسلیم نمی‌شویم. ما در حال حاضر با ارائه‌ی روش‌های تازه به سری بازی‌های موجود خودمان، کارمان را به خوبی انجام‌ می‌دهیم. این روش برای ما بسیار خوب جواب داد، اما در آینده هرگز چشم خودمان را برروی ساخت عناوین اصلی نخواهیم بست.

شرکت کپکام از زمان عرضه‌ی بازی Dragon’s Dogma در سال ۲۰۱۲، IP بزرگ جدیدی نساخته است. اما با این حال،این شرکت به خلق IPهای جدید فکر می‌کند و احتمال می‌رود در چند سال آینده شاهد معرفی و رونمایی از یک IP جدید باشیم.

نظر شما همراهان گیمفا در این خصوص چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *