- دسته‌بندی نشده

رسمی: بازی جدید Star Craft استودیوی بلیزارد کنسل شد

رسمی: بازی جدید Star Craft استودیوی بلیزارد کنسل شد

طبق اعلامیه‎ی جدید استودیوی بلیزارد (Blizzard)، این استودیو اطلاعاتی را در رابطه با عنوان کنسل شده‌ی خود ارائه داد.

روز قبل بود که شایعاتی در رابطه با ساخت Overwatch 2 و همچنین کنسل شدن عنوان جدید سری Star Craft به گوش رسید. در واقع بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط دیوید گیبسون (David Gibson) انیماتور ارشد استودیوی بلیزارد، ساخت این عنوان در ۱۶ تیر ۹۶ (۷ ژوئیه ۲۰۱۷) رسما کلید خورد و تا چند روز پیش نیز ادامه داشته است.

عنوان مورد نظر در واقع یک بازی شوتر اول شخص بوده و برای کنسول نسل هشتم و احتمالا پلتفرم رایانه‌های شخصی در دست توسعه قرار داشته است. توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی کاری دشوار و طاقت فرسا است و کنسل شدن بازی‌ها در وسط زمان توسعه آن‌ها نیز اتفاقی غیر معمول نیست. این اولین‌بار نیست که استودیوی بلیزارد تصمیم به کنسل کردن روند توسعه‌ی بازی خود در وسط ساخت آن می‌گیرد. در واقع این استودیو طی این چندسال عناوین بسیاری را که هفتاد درصد از پروسه‌ی ساخت را طی کرده بودند، کنسل کرده است.

آلن آدهام (Allen Adham)، تهیه کننده‌ی اجرایی استودیوی بلیزارد توضیح داد:

متاسفانه پنجاه درصد بازی‌های استودیوی بلیزارد در مراحل نهایی ساخت و قبل از عرضه، کنسل می‌شوند. در حقیقت ساخت بازی‌های ویدئویی بسیار وحشتناک است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ما این تصمیم‌ها را برای استوار ماند شرکت می‌گیریم اما هدف اصلی ما، ارائه‌ی بازی‌های شگفت انگیز به بازی‌بازان است.

گیبسون اشاره‌ای نکرد که استودیو شخصا تصمیم به توقف ساخت پروسه‌‌ی توسعه این عنوان گرفته است یا خیر، اما اعلام کرد که این روند کنسلی دائم نیست و احتمالا ادامه‌ی مراحل ساخت این عنوان طی چندسال آینده از سر گرفته شود.

رئیس جدید استودیوی بلیزارد، آلن برک (Allan Brack)، اعلام کرد که این استودیو در حال کار برروی عناوین بسیاری است. همچنین وی رسما تائید کرد که در حال توسعه‌ی یک قسمت جدید از عنوان Overwatch می‌باشند اما وی اعلام نکرد که این عنوان یک اسپین‌آف همراه با بخش داستانی است یا همانند نسخه‌ی اصلی، تماما آنلاین.

شما می‌توانید بخشی بیانیه‌ی بلیزارد را در پایین مطالع فرمائید:

ما همیشه افرادی را داریم که در پشت صحنه‌، همزمان برروی چندین عنوان کار می‌کنند که این روند در حال حاضر نیز صورت می‌گیرد. اما دلیل اینکه ما به صورت عمومی در رابطه با این عناوین صحبت نمی‌کنیم، این است که هر اتفاقی ممکن است طی روند توسعه‌ی آن‌ها صورت بگیرد.

همیشه این احتمال وجود دارد که در پایان روند توسعه‌ی یک عنوان، استودیو احساس کند که بازی مورد نظر تکمیل نشده، روند توسعه کاملا متوقف و عنوان مورد نظر هرگز عرضه نگردد. هم ما و هم بازی‌بازان پس از شنیدن خبر رسمی توقف توسعه‌ی عنوان جدید خود بسیار ناراحت شده‌ایم. ما روح، قلب و جسمان را وقف این صنعت کرده‌ایم اما گاهی باید برای رسیدن به نتایج بهتر در دیگر عناوین خود، از ساخت برخی بازی‌ها دست بکشیم.

تصمیم ما در واقع برای کاهش فشار و همچنین ارائه‌ی یک مسیر درست در روند ساخت عناوین اصلی خود به تیم سازنده بوده است.

در واقع می‌توان گفت که عنوان مورد نظر به دلیل افزایش تمرکز استودیوی بلیزارد برروی نسخه‌ی جدید Overwatch و Diablo 4، متوقف گشته است. با این حال و با توجه به عدم حضور بلیزارد در E3 2019 و Gamescome 2019، باید برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با پروژه‌های جدید این استودیو، تا برگزاری کنفرانس Blizzcon 2019 صبر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *