- دسته‌بندی نشده

دیپ سیلور شایعات مربوط به انتشار Shenmue III برای اکس‌باکس وان را تکذیب کرد

دیپ سیلور شایعات مربوط به انتشار Shenmue III برای اکس‌باکس وان را تکذیب کرد

اگرچه برخی از شایعات به انتشار بازی مورد انتظار Shenmue III برروی کنسول اکس‌باکس وان اشاره داشتند ولی شرکت دیپ سیلور (Deep Silver) امروز به صورت رسمی این شایعات را تکذیب و بیان کرد که این بازی در انحصار کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی خواهد بود.

یکی از کاربران با نام مستعار Spaghetti موفق شده بود با داده‌کاوی کدهای بازی Shenmue III، اشاراتی به کنسول اکس‌باکس وان را پیدا کند که این موضوع باعث شد بسیاری از کاربران نسبت به انتشار این بازی برروی کنسول شرکت مایکروسافت امیدوار شوند. با این حال، شرکت دیپ سیلور، ناشر بازی Shenmue III، امروز با انتشار پیامی تمامی هواداران و مالکین کنسول اکس‌باکس وان را ناامید کرد. در پیام منتشر شده برروی حساب رسمی شرکت دیپ سیلور در توییتر آمده است:

هیچ نسخه‌ای از بازی Shenmue III برای عرضه برروی کنسول اکس‌باکس وان برنامه‌ریزی نشده است.

در صفحه‌ی پیش‌خرید این بازی، نام کنسول اکس‌باکس وان برای لحظاتی ظاهر شد ولی تیم پشتیبانی این سایت را بلافاصله به حالت قبل بازگرداند. با این حال، بسیاری از کاربران موفق شده بودند در همین لحظات کوتاه تصویر مربوط به صفحه‌ی پیش‌خرید را ذخیره و به اشتراک بگذارند. در این صفحه، نام دو نسخه‌ی مختلف از بازی نیز ذکر شده بودند که آن‌ها نیز حذف شدند.

البته با توجه به نحوه‌ی قالب‌بندی این صفحه و هم‌پوشانی نام دو نسخه‌ی مختلف بازی، احتمال این که خطایی در کدنویسی وب‌سایت رخ داده باشد، بسیار بالا است. البته این احتمال نیز وجود دارد که این اطلاعات زودتر از آن‌چه که شرکت دیپ سیلور برنامه داشته، به بیرون درز کرده باشد. با توجه به این که دیگر زمان زیادی تا انتشار نسخه‌ی نهایی بازی باقی نمانده، ممکن است در جریان مراسم E3 شاهد یک رونمایی بزرگ از عنوان Shenmue III باشیم.

بازی Shenmue III در ابتدا قرار بود اواخر ماه آگوست برای کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شود ولی تا تاریخ ۲۸ آبان ماه سال جاری (۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) تاخیر خورد. شرکت دیپ سیلور دلیل این تاخیر را نیاز به زمان بیشتر برای بهینه‌سازی‌های نهایی اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *