- دسته‌بندی نشده

دستگاه‌های تولیدی اپل به زودی از کنترلرهای کنسول‌ها پشتیبانی خواهند کرد

دستگاه‌های تولیدی اپل به زودی از کنترلرهای کنسول‌ها پشتیبانی خواهند کرد

شرکت اپل در جریان مراسم WWDC امسال اعلام کرده است که به زودی امکان پشتیبانی از کنترلرهای دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ را به گوشی‌ها، تبلت‌ها و تلویزیون‌های هوشمند خود اضافه خواهد کرد.

تجربه‌ی انجام بازی‌ها برروی گوشی‌های هوشمند، همیشه نسبت به کنسول‌ها بسیار متفاوت بوده است. یکی از دلایل اصلی این موضوع، ورودی‌ها و سیستم کنترلر متفاوت در نظر گرفته شده برای گوشی‌های هوشمند نسبت به دیگر پلتفرم‌ها است. با توجه به سیستم طراحی و هدف اصلی یک گوشی هوشمند، بسیار بعید به نظر می‌رسد که در آینده‌ی نزدیک شاهد ایجاد یک تغییر بزرگ و اساسی در این زمینه باشیم ولی با این حال، گاها شاهد معرفی گزینه‌ها و راه‌ حل‌های جانبی با هدف رفع این مشکل هستیم. شرکت بزرگ اپل (Apple) یکی از شرکت‌هایی است که به جذب مخاطبین بیشتر به سمت تجربه‌ی بازی‌ها برروی گوشی‌ها خود بسیار اهمیت می‌دهد. این شرکت با هدف بهبود کیفیت تجربه‌ی کاربران و ترغیب بازی‌بازان و مالکین کنسول‌ها به انجام عناوین مختلف برروی گوشی‌های خود، پشتیبانی از کنترلر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان را در آینده‌ی نزدیک به دستگاه‌های خود اضافه خواهد کرد.

با معرفی سرویس جدید Apple Arcade مشخص شد که شرکت اپل قصد دارد سرمایه‌گذاری بیشتری در بخش بازی‌های ویدئویی انجام دهد ولی به نظر می‌رسد این تمام ماجرا نیست. در جریان مراسم WWDC 2019 اعلام شد که تلویزیون‌های جدید این شرکت و همچنین سیستم عامل IOS ورژن ۱۳، از کنترلر کنسول‌ها پشتیبانی خواهند کرد. به عبارتی، شما می‌توانید به راحتی کنترلر کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ را به تلویزیون، گوشی و یا تبلت هوشمند خود متصل و از تجربه‌ی بازی‌ها لذت ببرید.

تا به این لحظه، زمان دقیق انتشار این به‌روزرسان مشخص نشده است. تنها می‌دانیم که شرکت اپل برنامه دارد این قابلیت را در فصل پاییز به دستگاه‌های خود اضافه کند. نرم‌افزار Steam Link نیز مدتی پیش برای سیستم عامل IOS منتشر شد. با توجه به این موضوع، اضافه شدن امکان استفاده از تمامی این قابلیت‌ها و نرم‌افزارها به صورت هم‌زمان در آینده، دور از انتظار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *