- دسته‌بندی نشده

حالت دو نفره بازی Astral Chain چالش برانگیزتر خواهد بود

حالت دو نفره بازی Astral Chain چالش برانگیزتر خواهد بود

همان‌طور که در جریان هستید یکی از جدیدترین بازی‌های استودیوی مشهور پلاتینوم گیمز (Platinum Games)، عنوان Astral Chain شناخته می‌شود که توجه‌ی افراد زیادی را تا به الان به خود جذب کرده است. حال به تازگی کارگردان این بازی از چالشی بودن بخش دو نفره یا Co-op عنوان Astral Chain حکایت کرده است.

گفتنی است که داستان عنوان Astral Chain در شهر سایبرپانکی Ark روایت می‌شود. ظاهراً با باز شدن دروازه‌هایی عجیب در سرتاسر شهر، موجوداتی شیطانی به Ark وارد شده و آشوب به پا می‌کنند. شما به عنوان بازی‌باز در نقش یکی از اعضای یک نیروی ویژه‌ی پلیس به نام Neuron بازی را تجربه خواهید کرد. گروه Neuron قادر است تا با احضار سلاح‌هایی زنده به نام Legion، با این هیولا‌ها مبارزه کنند. این بازی دارای چندین Legion بوده و به شما اجازه می‌دهد تا شخصیت و Legion خود را به صورت همزمان کنترل کنید. علاوه بر مبارزه، این عنوان شامل بخش‌های کاراگاهی نیز می‌شود.

حال اخیرا کارگردان بازی Astral Chain، آقای تاکاهیسا تائورا (Takahisa Taura)، طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که علی رغم اینکه تمرکز اصلی بازی بروی بخش تک نفره‌ی آن است اما یک بخش دو نفره نیز در این بازی طراحی شده که بازی‌بازان را به چالشی بیشتر دعوت می‌کند. همان‌طور که می‌دانید ساختار اصلی گیم‌پلی Astral Chain به این صورت است که هر بازی‌باز هدایت شخصیت اصلی و یک همراه را به‌ صورت همزمان در دست می‌گیرد. دو شخصیت اصلی این عنوان قابل انتخاب هستند. گرچه هرکدام از آن‌ها را انتخاب کنید، شخصیت دیگری در ادامه‌ی بازی کنار شما خواهد بود. شایان ذکر است که این دو شخصیت دوقلو هستند. حال این دو شخصیت از طریق یک زنجیری به نام Titular Chain به یکدیگر متصل شده‌اند. با این‌ حال یک حالت دو نفره هم برای کاربران در نظر گرفته شده است که تجربه‌ی چالش‌برانگیزتری را نسبت به حالت تک‌ نفره، در دسترس کاربران قرار می‌دهد. طبق گفته‌های آقای تائورا، در حالت دو‌ نفره بازی‌بازان و کاربران هدایت شخصیت‌های موجود در بازی را در دست می‌گیرند و هر کدام باید از یک دسته‌ی نینتدو سوییچ جوی‌کان (Joy-Con) استفاده کنند.

اما شایان ذکر است که در حالت دو نفره به نوعی بازی توسط یک کاربر انجام می‌شود و طراحی حالت Co-op هم با محوریت این موضوع انجام گرفته است. تائورا اعلام کرده است که تیم سازنده با استفاده از این سیستم قصد داشته است از ویژگی‌های منحصر به فرد نینتندو سوییچ استفاده کند. گفتنی است که یکی از بازی‌بازان هدایت شخصیت ماریو (Mario) را برعهده می‌گرد و بازی‌باز دوم، از طریق Wii Remote، در جمع‌آوری تکه‌های ستاره‌های داخل بازی به شخصیت ماریو کمک می‌کرد. بد نیست بدانیدکه کارگردان این عنوان اعلام کرده است که در هر صورت عملکرد دو بازی‌باز در حالت دو نفره بسیار اهمیت دارد و برای اینکه بتوانند در نبردها موفق باشند، باید با یکدیگر همکاری کنند. بازی Astral Chain در روز جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ (۳۰ اوت سال ۲۰۱۹ میلادی) به صورت انحصاری برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *