- دسته‌بندی نشده

جرج آر.آر. مارتین تمام خلاقیت خود را در Elden Ring به کار برده است

جرج آر.آر. مارتین تمام خلاقیت خود را در Elden Ring به کار برده است

Elden Ring بازی بزرگ بعدی استودیوی فرام سافتور (From Sofware) است که بسیاری از طرفداران مجموعه‌ی Dark Souls نسبت به تجربه و گشت و گذار در دنیای آن مشتاق هستند. حال طی مصاحبه‌ی جدیدی که از هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki)، کارگردان مجموعه‌ی Souls و دو عنوان Bloodborne و Sekiro صورت گرفته شده است، وی توضیحاتی در رابطه با جهان این اثر و همچنین داستان آن ارائه داد.

در حال حاضر اطلاعات چندانی از گیم‌پلی و همچنین نحوه‌ی مبارزات و مکانیزم‌های آخرین اثر استودیوی فرام سافتور وجود ندارد اما بر اساس توضیحات میازاکی، Elden Ring در واقع نسخه‌ای جهش‌یافته‌ از مجموعه‌ی Dark Souls می‌باشد. وی به این مورد اشاره کرد که عنوان Elden Ring این امکان را برای جرج آر.آر. مارتین (George R.R. Martin)، نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های نغمه‌های آتش و یخ، در اختیار گذاشته است تا تمام قدرت خلاقیت خود را آزاد کرده و از آن بهره ببرد.

میازاکی افزود که مارتین با خلق یک داستان عالی و ترکیب آن با جهانی که مد نظر وی بود، یک دنیا بزرگ با پیش زمینه‌ای گسترده خلق کرده است. بر اساس صحبت‌های میازاکی، جهان Elden Ring بر خلاف عناوین مجموعه‌ی Souls و همچنین عناوین Bloodborne و Sekiro، همزمان با ورود بازی‌باز جریان پیدا نمی‌کند و شاهد تاریخی گسترده و اتفاقاتی بزرگ قبل از ورود بازی‌باز به جهان Elden Ring خواهیم بود.

روایت داستانی حداقلی در سبکی که فرام سافتور به مخاطب ارائه می‌دهد، محدودیت‌های بسیاری را برای نویسندگانمان ایجاد می‌کند. به نظرم ایده‌ی خوبی نبود همراه با این محدودیت‌ها، آقای مارتین را به عنوان مسئول نوشتن داستان Elden Ring قرار دهم. پس به همین دلیل این توان را در اختیار وی گذاشتم تا داستان‌هایی حتی برای زمانی که بازی‌باز و شخصیت‌های اصلی در آن دخالت ندارند، بنویسد.

وی افزود:

به لطف مهارت مارتین در داستان سرایی، دیگر نیازی نبود تا از افرادی جداگانه برای خلق دنیا و تاریخ بازی و همچنین شخصیت‌ها و روایت داستانی بهره ببریم. مارتین از پس هردو کار بر آمد.

نگرانی که در رابطه با حضور مارتین به عنوان نویسنده در این اثر وجود دارد، علاقه‌ی وی به داستان سرایی واضح و شخصیت پردازی گسترده مانند آن چه در سری نغمه‌های آتش و یخ دیدیم و ترکیب آن با نحوه‌ی داستان سرایی گنگ و شخصیت پردازی کم وسعتی که در عناوین فرام سافتور شاهد هستیم، باعث شود تا تلاش مارتین به نوعی در بخش داستانی Elden Ring به هدر برود مگر اینکه فرام سافتور تصمیم بگیرد تا تغییری اساسی را در نحوه داستان سرایی آخرین اثر خود نسبت به عناوین قبلی‌اش ایجاد کند.

میازاکی به صورت رسمی اعلام کرد که روایت داستانی Elden Ring مشابه‌ی مجموعه‌ی Dark Souls خواهد بود که این جملات خود می‌تواند به نگرانی ما در رابطه با مسئله‌ی بالا دامن بزند. با این حال هیچ چیز مشخص نبوده و تا زمان معرفی نهایی و رسمی همراه با گیم‌پلی و جزئیات بخش داستانی، احتمالا باید تا سال آینده صبر کنیم.

بازی Elden Ring برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی معرفی شده است و فعلا از تاریخ انتشار آن خبری در دسترس نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *