- دسته‌بندی نشده

جدول فروش هفتگی بریتانیا | هت تریک اکتیویژن

جدول فروش هفتگی بریتانیا | هت تریک اکتیویژن

هفته‌ی گذشته شاهد صدر نشینی FIFA 19 بودیم؛ اما این هفته و طی رویدادی شگفت انگیز شاهد هت تریک اکتیویژن بودیم. بله در این هفته نماینده‌ای از استودیوی اکتیویژن در جایگاه نخست فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفته است.

درواقع این سومین موفقیت بزرگ سونی در فروش بازی‌های خود است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید از سه عنوان موفق سونی که بهترین آمار فروش را داشتند دو نسخه‌ بازسازی شده‌ یا ریمیک هستند. اگر بخواهیم واضح‌تر بگوییم اولین بازی، نسخه‌ی ریمیک Resident Evil 2 بود و دومین نسخه‌ هم نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Crash Team Racing است پس از دو عنوان مذکور، بازی Days Gone سومین بازی پرفروش سونی طی امسال به حساب می‌آید. پس از این عناوین بازی FiFA 19 با ۸ برابر فروش برروی کنسول‌های مختلف قرار دارد.

بدون شک Crash Team Racing را می‌توان رقیبی جدی برای Team Sonic Racing دانست. اگر بخواهیم با آمار و ارقام صحبت کنیم باید بگوییم نماینده اکتیویژن تواسنته ۴ برابر بشتری از Team Sonic Racing فقط در یک هفته به فروش برساند. برپایه‌ی آمارهای بدست آمده ۶۶ درصد از خریداران این عنوان جدید کاربران پلی‌استیشن ۴ هستند درحالی‌که تنها ۴۰ درصد از خریداران Team Sonic Racing این بازی را برروی کنسول سونی تجربه کرده‌اند. آمار دیگری که بتوانیم به آن اشاره کنیم مربوط به افرادی است که این دو عنوان را برروی کنسول نینتندو تجربه نموده‌اند؛ ۳۹ درصد از خریداران Team Sonic Racing و ۱۶ درصد از خریداران Crash Team Racing ترجیح دادند تا این بازی‌ها را با کنسول نینتندو تجریه کنند.

استودیوی اکتیویژن تنها دو نماینده در لیست ۴۰ بازی برتر این هفته دارد. یکی از آن‌ها spyro reignited trilogy بوده که در جایگاه ۱۸ قراردارد و عنوان دیگر نسخه‌ی بازسازی شده‌ی CTR بوده که در جایگاه نخست لیست جای گرفته است.

بازی‌های انحصاری

در لیست این هفته بیشتر شاهد افت و یا سقوط عناوین مختلف بودیم که البته بیشتر بازی‌های انحصاری هم از این قاعده مستثنی نبودند و به غیر از Forza Horizon 4 که به نسبت پیشرفت داشته توانسته جایگاه سوم را کسب کند سایر عناوین انحصاری سونی در لیست ۱۰ بازی پرفروش افت داشتند و در جایگاه‌های پایین‌تر قرار گرفته‌اند. بازی Mario Kart هم با ۱۶ درصد رشد در جایگاه هشتم قرار گرفته است.

در این هفته منتظر چه عناوینی باشیم؟

این هفته و در روزهای ۶ و ۷ تیر ماه شاهد عناوین زیر خواهیم بود که همگی در سبک‌هایی متفاوت هستند بنابراین انتظار رقابت خاصی بین این بازی‌ها نداریم. خبر خوب دیگر برای هواداران نینتندو سوییچ است، بله به‌زودی و در روز ۷ تیر ماه بازی Super Mario Maker 2 برای کنسول نینتندو عرضه می‌شود.

نام بازی پلتفرم مقصد تاریخ انتشار
Samurai Shodown پلی‌اسیتشن ۴، اکس‌باکس وان ۶ تیر
The Sinking City اکس باکس وان و رایانه‌های شخصی ۶ تیر
F1 2019 پلی‌اسیتشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی ۷ تیر
Super Mario Maker 2
نینتندو سوییچ ۷ تیر

فهرست ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا

نام بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Crash Team Racing Nitro-Fueled ۱ —–
FIFA 19 ۲ ۱
Forza Horizon 4 ۳ ۴
Days Gone ۴ ۲
Red Dead Redemption II ۵ ۵
Battlefield V ۶ ۶
Grand Theft Auto V ۷ ۹
Mario Kart 8 Deluxe ۸ ۱۱
Tom Clancy’s The Division 2 ۹ ۲۴
Anthem ۱۰ ۸

فهرست ۲۰ بازی پرفروش بریتانیا

فهرست ۴۰ بازی پرفروش بریتانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *