- دسته‌بندی نشده

توافق سونی و مایکروسافت در راستای مقابله با گوگل بوده است

توافق سونی و مایکروسافت در راستای مقابله با گوگل بوده است

به نظر می‌رسد که توافق رسمی مایکروسافت و سونی، در جواب پلتفرم جدید شرکت گوگل یعنی استیدیا بوده است.

چند هفته‌ی پیش، خبردار شدیم که شرکت سونی و مایکروسافت بالاخره با یکدیگر وارد همکاری شده‌اند. این مورد حتی برای کارکنان شرکت سونی هم تعجب‌برانگیز بود. ولی وقتی که بخواهیم منطقی به موضوع نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که این توافق کاملا لازم و مورد نیاز بود؛ چرا که شرکت گوگل با پلتفرم جدید خود می‌توانست با قدرت بسیار زیادی وارد صنعت بازی‌های ویدئویی شود و به این دلیل که هیچ کدام از دو شرکت سونی و مایکروسافت در حیطه‌ی سرور به تنهایی نمی‌توانستند با گوگل رقابت کنند، این توافق را شکل دادند.

امروز مدیرعامل بخش سرگرمی‌های سونی نیز مورد بالا را تایید کرده است. او بیان کرده است که تقابل و رقابت در نسل بعد کنسول‌ها، از همیشه تنگاتنگ‌تر خواهد بود. او همچنین بیان کرد که «ما یک رقیب بزرگ و تهدیدی جدی پیش روی خودمان داریم که باید برای مقابله با آن، خودمان را یک پله ارتقا دهیم».

آغاز همکاری سونی و مایکروسافت، نشان‌دهنده‌ی آن است که صنعت بازی‌های ویدئویی وارد دوره‌ی جدیدی شده است و باید هر روز منتظر اتفاقاتی جالب و جذاب در آن باشیم. باید منتظر بمانیم و مشاهده کنیم که آیا توافق بزرگ شرکت‌های سونی و مایکروسافت می‌تواند خطر احتمالی پلتفرم شرکت گوگل را کاهش دهد یا خیر. نظر شما کاربران گیمفا در این مورد چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *