- دسته‌بندی نشده

تهیه کنندگان Dying Light 2 نگران نسل جدید کنسول ها نیستند

تهیه کنندگان Dying Light 2 نگران نسل جدید کنسول ها نیستند

تهیه کنندگان Dying Light 2 در مورد پشتیبانی از بازی و همچنین تاثیر عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد برروی این موضوع، توضیح می‌دهند.

اگر چه نسخه‌ی اول بازی Dying Light از شرکت تکلند (Techland) در ابتدای انتشارش کاری جدی به نظر نمی‌آمد، ولی چیزی که باعث شد این بازی به چنین طیف وسیعی از هواداران دست‌ یابد، حمایت فوق‌العاده‌ی استودیوی سازنده بود. با این وجود، کمپانی تکلند در مراسم E3 حضور پیدا کرد و جزییات بیشتری را راجع به این بازی در کنفرانس مایکروسافت، کنفرانس اسکوئر انیکس (Square Enix) و نیز پشته درهای بسته به نمایش گذاشت. تهیه کنندگان شرکت تکلند ، در خلال گفت و گویی که در مراسم E3 با کرنل جسکولا (Kornel jaskula)، تهیه کننده‌ی شرکت تکلند، انجام گرفت، تاکید کرد که شرکت آن‌ها قصد دارند که از بازی Dying Light 2 همان مقدار که از نسخه‌ی اول بازی پس از انتشارش حمایت کرده بود، حمایت کند. همچنین آقای جسکولا خاطرنشان کرد که کنسول های نسل بعد تاثیری بر حمایت این بازی نخواهند داشت. زمانی که صحبت از حمایت کردن بازی پس از انتشار نسخه‌ی اصلی و نسخه‌ی جدید Dying Light 2 به میان آمد، آقای جسکولا ادامه داد و اینچنین گفت:« درحال حاضر، می‌توانم تایید کنم که این بازی سال‌ها از طرف ما مورد حمایت قرار خواهد گرفت.» اگر چه به نظر می‌رسد که Dying Light 2 اثری پر محتوا و اعتیادآور باشد، باید یادآور شد که شرکت تکلند همچنان به دنبال پر و بال دادن به آن است.

علی‌رغم آن‌که حمایت از Dying Light 2 پس از انتشارش قابل توجه خواهد بود و هیچ شکی در این امر وجود ندارد، خالی از لطف نیست که دوباره یادآور شویم این بازی هم‌زمان برای اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی و نیز نسل نوین کنسول‌ها عرضه خواهد شد. مایکروسافت پیش‌تر خبر عرضه‌ی پروژه‌ی اکس‌باکس اسکارلت در پاییز ۲۰۲۰ را داده است و سونی نیز همچنان بروی پلتفرم بعدی خود کار می‌کند. همچنین، در این میان، لازم می‌بینیم که اشاره کنیم به کنسول پلی استیشن ۵ و قابلیت پشتیبانی از بازی های پلی استیشن ۴، شاید این مسئله در اینجا مطرح شود که ممکن است شرکت تکلند با انتشار اکس‌باکس اسکارلت و پلی استیشن ۵، پشتیبانی خود را از این بازی متوقف کند؟ خوشبختانه، بنابر آنچه آقای جسکولا می‌گوید، به نظر نمی‌رسد که چنین مسئله‌ای مطرح باشد:

با عرضه‌ی نسل بعدی کنسول‌ها ،کنسول‌های نسل حاضر منسوخ نخواهند شد. کنسول‌های زیادی وجود خواهد داشت که نیاز به حمایت دارند. بازی‌بازان هم‌چنان از نسل حاضر کنسول‌ها استفاده خواهند کرد و بازار به وسعت کنونی خواهد بود و قرار نیست که تعداد بازی‌بازان کاهش یابد.

اگرچه ظهور نسل جدید کنسول‌ها همیشه موضوعی هیجان‌انگیز محسوب می‌شود، ولی یک بازی با سابقه‌ای درخشان همانند Dying Light، تحت تاثیر شدید سخت‌افزار قرار نمی‌گیرد. بازی ۲ Dying Light در اواخر سال ۱۳۹۸ برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، اکس باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. همچنین میتوایند تریلر منتشر شده در کنفرانس E3 را در اینجااینجا مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *