- دسته‌بندی نشده

به نظر مدیر اجرایی شرکت یوبی‌سافت کنسول‌های نسل نهم جهشی بزرگ محسوب می‌شوند

به نظر مدیر اجرایی شرکت یوبی‌سافت کنسول‌های نسل نهم جهشی بزرگ محسوب می‌شوند

شرکت‌های سونی و مایکروسافت چندان از چشم‌انداز کنسول‌های آینده‌ی خود رونمایی نکرده‌اند و نظرهایی درباره‌ی این کنسول‌ها مانند «تکرار مکررات» و یا «کنسول‌هایی قدرتمند ولی بدون نوآوری» وجود دارد که احتمالا یک حقیقت بوده و یا حداقل جنبه‌ای از آن را شامل می‌شود.

مدیر اجرایی شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) در محدوده‌ی اروپا، خاورمیانه و آفریقا، الین کور (Alain Corre)، برای کنسول‌های نسل آینده هیجان‌زده است و اعتقاد دارد که جهشی بزرگ خواهند بود.

زمانی که از الین درباره‌ی این موضوع که آیا پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس اسکارلت، آخرین نسل این دو کنسول خواهند بود؟ سوال پرسیده شد، وی در پاسخ توضیح داد:

من واقعا نمی‌دانم، ما نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که طرفداران چه تقاضایی خواهند داشت و اطلاع نداریم که قابلیت استریم چگونه بین بازی‌بازان رواج پیدا خواهد کرد. چیزی که می‌دانیم این است که کنسول‌های نسل آینده که به تازگی از آن‌ها رونمایی شده است، یک جهشی بزرگ از نسل فعلی محسوب می‌شوند و برای ما توسعه دهندگان شگفت‌انگیز خواهد بود زیرا که همیشه برای به تسخیر در آوردن اصل جنبه‌ای که فناوری می‌تواند ارائه دهد، هیجان‌زده بوده‌ایم.

کوریا در ادامه درباره‌ی جذاب بودن نسل آینده برای بازی‌بازان و توسعه‌دهندگان صحبت کرد و در مورد بخش توسعه‌دهندگان توضیح داد:

توسعه‌دهندگان همواره در پی غافل‌گیر کردن بازی‌بازان با روش‌های نوآورانه هستند و فناوری به ما این اجازه را می‌دهد که به محدوده‌های ناشناخته سفر کنیم و ایده‌های تازه‌ای را ارائه دهیم. برای نمونه در فرانچایز Watch Dogs، به دلیل پیشرفت هوش مصنوعی توانستیم گیم‌پلی جدیدی را خلق کنیم. اگر ساختار و افکار صنعت بازی‌های رایانه‌ای به سمت خلاقیت و کنار زدن محدودیت‌ها پیش برود، ما قادر خواهیم بود بازی‌های بهتری را ساخته و طرفداران بیشتری را جذب کنیم و این صنعت را هر چه بیشتر رشد دهیم.

و در ادامه در مورد بخش بازی‌بازان توضیح داد:

فناوری نو روش‌های جدیدی را به منظور تبادل داده برای کاربران فراهم می‌کند و عناصر زیاد دیگری از این دست نیز برای پیشرفت کیفیت بازی‌ها وجود دارد. مایکروسافت در مورد حافظه‌ی اس اس دی (SSD Drive) و کاهش مدت زمان بارگذاری صحبت کرده است که یک موضوع حیاتی و انقلابی برای این صنعت محسوب می‌شود. گرافیک بازی‌ها در حال پیشرفت بوده چرا که تفاوت بین رزولوشن ۴K و ۸K بسیار قابل تشخیص است. چنین موضوعاتی و مواردی دیگر باعث می‌شود که این کنسول‌ها بسیار جذاب باشند و طرفداران منتظر آن‌ها بوده و در زمان عرضه امتحانشان کنند.

بازی‌بازان در برخی مواقع، پیشرفت‌های گرافیکی را با کم‌اهمیت شماردن آن‌ها بی اعتبار می‌دانند، ولی واقعیت و بازار برعکس آن را بیان می‌کند. افزایش قدرت و پیشرفت ویژگی‌ها مصادف می‌شود با پیشرفت‌های مثبت در زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعی. به بیانی دیگر پلی‌استیشن و اکس‌باکس نیاز ندارند چرخه را از نو بازسازی کنند و فقط باید قالب را برای توسعه دهندگانی که با آن‌ها همکاری می‌کنند، فراهم سازند. ما شاید در روش‌هایی که به بازی کردن می‌پردازیم، تغییر و نوآوری را شاهد نباشیم، ولی در حقیقت خواهیم دید که بازی‌ها خود را به تکامل خواهند رساند.

شما می‌توانید نظرات رئیس استودیوی پلاتینیوم گیمز، درباره‌ی کنسول‌های نسل آینده را از این نشانی مطالعه کنید.

از این موضوعات که بگزریم، مثل همیشه ما را با نظرات خود غافل‌گیر و خوشحال سازید. نظر شما در مورد کنسول‌های اکس‌باکس اسکارلت و پلی‌استیشن ۵ چیست و چه انتظاراتی از آن‌ها دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *