- دسته‌بندی نشده

بازی Baldur’s Gate 3 در انحصار هیچ فروشگاهی نخواهد بود

بازی Baldur’s Gate 3 در انحصار هیچ فروشگاهی نخواهد بود

استودیوی لارین (Larian Sturios) شب گذشته و در جریان کنفرانس Stadia Connect به صورت رسمی از نسخه‌ی جدید بازی Baldur’s Gate رونمایی کرد. اگرچه نسخه‌ی سوم این سری پرطرفدار در جریان مراسم گوگل استیدیا معرفی شده است ولی بازی Baldur’s Gate 3 در زمان عرضه در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی نیز قرار می‌گیرد. خوشبختانه، این بازی در زمان انتشار برروی رایانه‌های شخصی در انحصار هیچ فروشگاهی نخواهد بود.

براساس گزارش منتشر شده توسط وب‌سایت Usgamer، استودیوی لارین برنامه دارد بازی Baldur’s Gate 3 را برروی فروشگاه‌های مختلفی عرضه کند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استیم و GOG اشاره کرد. اگرچه شرکت اپیک گیمز (Epic Games) از زمان راه‌اندازی فروشگاه جدید خود حقوق انحصاری انتشار برخی عناوین را به دست آورده است ولی به نظر می‌رسد این موضوع درباره‌ی جدیدترین نسخه از سری Baldur’s Gate صدق نمی‌کند. آقای سون وینکه (Swen Vincke)، موسس استودیوی لارین، در مصاحبه با وب‌سایت Usgamer بیان کرده است:

شما صفحه‌ی بازی برروی فروشگاه استیم را خواهید دید، صفحه‌ی بازی برروی فروشگاه GOG نیز ظاهر می‌شود ولی هیچ صفحه‌ای مربوط به این بازی در فروشگاه اپیک گیمز دیده نمی‌شود. من دلیلی برای انجام ندادن این کار نمی‌بینم. من هیچ اعتقادی به انحصاری کردن بازی ندارم و ترجیح می‌دهم که آن را همه‌ جا ببینم.

البته یکی از اعضای استودیوی لارین پس از این مصاحبه با وب‌سایت Usgamer تماس گرفته و بیان کرده است که صحبت‌های موسس این استودیو تنها به راه‌اندازی صفحه‎‎ی مروبط به بازی در هر فروشگاه در روز معرفی این عنوان مربوط می‌شود (صفحه‌ی مروبط به بازی Baldur’s Gate 3 هم‌اکنون در فروشگاه‌ها در دسترس است). از این رو، این صحبت‌ها به معنی قطعی بودن عدم انتشار بازی برروی فروشگاه اپیک گیمز نیست. آقای وینکه در ادامه بیان کردند که دوست دارند بازی خود را در دسترس همه قرار دهند.

همه‌ی آن کارهایی که ما در گذشته انجام داده‌ایم با هدف هماهنگ شدن با دستگاهی بود که شما روی آن بازی می‌کردید. با این حال، زمانی که صحبت از تجربه‌ی بازی‌های ما می‌شود، دستگاه نباید مهم باشد. این تنها راهی است که بازی‌ها گشترش پیدا می‌کنند. به همین دلیل، من نمی‌خواهم برروی یک پلتفرم خاص محصور شوم.

اگرچه صحبت‌های موسس استودیوی لارین به این معنی است که آن‌ها دوست دارند بازی خود را نه تنها برروی رایانه‌های شخصی، بلکه برروی کنسول‌های نیز عرضه کنند ولی با توجه به این که بازی Baldur’s Gate 3 تازه معرفی شده است، باید مدت زمان قابل توجهی را برای تجربه‌ی آن منتظر بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *