- دسته‌بندی نشده

بازی‌های واقعیت مجازی جایی در برنامه‌ی استودیوی فرام‌سافتور ندارند

بازی‌های واقعیت مجازی جایی در برنامه‌ی استودیوی فرام‌سافتور ندارند

بدون هیچ شکی، واقعیت مجازی نقش بسیار پررنگ‌تری را در آینده ایفا خواهد کرد و دچار پیشرفت و تکامل زیادی خواهد شد. با اینکه مشخص نیست که نقش این تکنولوژی تا چه در صنعت بازی‌های ویدئویی مهم خواهد بود، اما قطعا آن را دچار تغییر می‌کند. اما به نظر می‌رسد که استودیوی فرام‌سافتور (FromSoftware)، سازنده‌ی عناوینی همچون Dark Souls و Elden Ring، در آینده‌ی نزدیک نقشی در این تحولات نخواهد داشت.

در مصاحبه‌ای که اخیرا آقای ماسانوری تاکچوی (Masanori Takeuchi)، یکی از اعضای ارشد استودیوی فرام‌سافتور، با وب‌سایت دستراکتوید (Destructoid) داشته از محدود بودن امکان ساخت بازی‌های واقعیت مجازی و تجربه‌ی آن‌ها در توسعه‌ی عنوان Déraciné گفته است.

زمانی که برروی Déraciné کار می‌کردیم، امکانات سخت افزاری بسیار محدودکننده بودند و نمی‌توانستیم آنچه را می‌خواستیم به تصویر بکشیم. ما تصمیم گرفته‌ایم تا زمان انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ و آشنایی با سخت افزار نسل بعدی صبر کنیم و امکان ساخت یک بازی واقعیت مجازی جدید را بررسی کنیم.

با این اوصاف، فعلا نمی‌توان انتظار عرضه‌ی یک بازی واقعیت مجازی را از سوی استودیوی فرام‌سافتور داشت و باید ببینیم که اعضای ارشد این استودیو پس از فرارسیدن نسل بعدی کنسول‌ها چه تصمیماتی خواهند گرفت. Déraciné نیز یک بازی کوچکتر (در مقایسه با دیگر عناوین استودیو) بود که به نظر می‌رسد از نظر سازندگانش، یک موفقیت محسوب نشده و باعث شده تا آن‌ها فعلا دست به توسعه‌ی بازی‌های واقعیت مجازی بیشتری نزنند. یکی از موردانتظارترین بازی‌های سال آینده میلادی اما بازی Elden Ring است که برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *