- دسته‌بندی نشده

بازتابی از شمشیر یک سامورایی | نقدها و نمرات Samurai Shodown

بازتابی از شمشیر یک سامورایی | نقدها و نمرات Samurai Shodown

بازی Samurai Shodown امروز عرضه ‌شد و حال شاهد انتشار نمرات این بازی هستیم که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

سال ۲۰۰۹ بود که آخرین بازی از سری Samurai Shodown با نام Samurai Shodown: Sen توسط استودیوی اس ان کی (SNK) برای پلتفرم ایکس باکس ۳۶۰ منتشر شد. حال بعد از گذشت یک دهه، هواداران می‌توانند تا جدیدترین نسخه از این سری جذاب را امروز یعنی؛ ۴ تیر ماه ۱۳۹۸ (۲۵ ژوئن ۲۰۱۹)، برروی پلتفرم‌های ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پلی استیشن ۴ تجربه کنند. عنوان Samurai Shodown از سری بازی‌های به سبک مبارزه‌ای است که در آن ۱۶ شخصیت با ویژگی‌ها و توانایی‌های مختلف برای مبارزه آزاد هستند. تکنیک‌ها و حرکات شخصیت‌های بازی تا حد ممکن خاص و متفاوت طراحی شده‌ است تا بازی‌بازان نهایت لذت را از این بازی مبارزه‌ای زیبا کسب کنند. حال این عنوان به تازگی عرضه شده و هم‌زمان با عرضه‌ی آن نقدها و نمرات بازی نیز در دسترس قرار گرفته است که می‌توانید جزئیات بیشتر را در قسمت پایین مشاهده کنید:

Attack of the Fanboy 9/10

با وجود برخی معایب، بازی Samurai Shodown ناامید کننده نیست. از نظر سرعت کند مبارزات در رقابت با سایر بازی‌های مبارزه‌ای مردود می‌شود در حالی که نسبت به سایر بازی‌های این سبک تجربه‌ی بهبود یافته‌ای را ارائه می‌دهد. اگر تصاویر جذاب آن نتواند نفس شما را در سینه حبس کند، قطعا تنش‌های بی امان آن در طول مبارزات خواهد توانست.

DarkStation 9/10

در نجات این سری از مرگ، Samurai Shodown نه تنها انتخاب می‌کند که به میراث این مجموعه افتخار کند بلکه جرات می‌کند تا سنتی دیرینه باشد. به جای ایجاد تغییرات ظاهری برای جلب توجه، اعتقاد بازی بر این است که گیم‌پلی اساسی آن برای بازگشت بازی‌بازان به این سری کافی است. در این بازی چیزی به نام سفارشی‌سازی شخصیت‌های محبوب نیست و موارد قابل جمع‌آوری فقط آیتم‌های گالری مانند موسیقی‌ها، آثار هنری و فیلم‌ها هستند که در طی بازی کردن آن‌ها را به دست می‌آورید، نه با پرداخت کردن پول. بازی Samurai Shodown در برابر دیگر بازی‌های سبک مبارزه‌ای آسان که برای بسیاری جذابیت دارند، شبیه یک بازی دوز چینی است ولی با جذابیت بیش‌تر. در این بازی مهم نیست که شما تا چه حد می‌توانید سریع ضربه بزنید بلکه اهمیت آن، در زمان ضربه زدن است. شاید بازی Samurai Shodown در سبک خود، یک عنوان عامه پسند نباشد ولی کار خود را به خوبی انجام می‌دهد و در آن موفق است.

The Escapist 9/10

بازی Samurai Shodown یک اثر ناب در سبک باز‌ی‌های مبارزه‌ای است.

Meristation 8.5/10

بازی Samurai Shodown یک اثر متفاوت و منحصر به فرد، نسبت به اکثر بازی‌های سبک مبارزه‌ای است. گیم‌پلی استراتژیک، خطرناک و رضایت‌بخش، از بهترین ویژگی‌های آن است.

PlayStation Universe 8.5/10

بازی Samurai Shodown با همان کیفیت عالی گذشته بازمی‌گردد. طرفداران مبارزات کلاسیک بازی، اوقات سختی را برای خو گرفتن با مکانیک‌های این بازی خواهند داشت. کسانی که به این مکانیک‌ها عادت کنند، مبارزی گیرا و ارزشمند پیدا خواهند کرد که هر حمله و حرکت آن، به اندازه‌ی ضربه‌ی نهایی اهمیت دارد.

Critical Hit 8.5/10

پویا و خطرناک، هیچ بازی مبارزه‌ای مانند Samurai Shodown در بازار وجود ندارد. پس از یک دهه‌ی طولانی، این آخرین قسمت از این سری است که این ایده را با حفظ پایه‌های اساسی بازی و اضافه کردن موارد نوینی به آن بهبود می‌بخشد.

IGN 8.2/10

همانطور که بازی Samurai Shodown موفق به مدرن کردن مبارزات کلاسیک شده و باری دیگر در میدان مبارزه، زور خود را به دست آورده است ولی همچنان بخشی از آن زیر آوار گذشته جان می‌دهد. بخش داستانی منسوخ شده و زمان بارگذاری طولانی بازی ناخوشایند است. اما در مواردی که اهمیت بسیاری دارد، بازی Samurai Shodown مانند مبارزی کوشا می‌درخشد و می‌تواند به وسیله‌ی آسان بودن درک مبارزات، تمام سطوح مهارت را از بازی‌بازان طلب کند. این بازی متشکل است از مجموعه‌ای از شخصیت‌های فوق‌العاده و مکانیک‌های عمیق.

GameSpew 8/10

اگر شما طرفدار یک بازی مبارزه‌ای جدی هستید، باید نگاهی به بازی Samurai Shodown بیاندازید. جدا از بخش داستانی بازی که انتظار می‌رفت شبیه به بازی‌های ممتازی مانند Mortal Kombat 11 باشد که انتظار ناامید کننده‌ای بود، Samurai Shodown چیزی فراتر از بازی‌های مبارزه‌ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *