- دسته‌بندی نشده

اپیک گیمز مبلغی را در قبال نسخه‌ی استیم به سازندگان Shenmue 3 پرداخت می‌کند

اپیک گیمز مبلغی را در قبال نسخه‌ی استیم به سازندگان Shenmue 3 پرداخت می‌کند

پس از اعلام این موضوع که Shenmue 3 در انحصار زمانی فروشگاه اپیک گیمز (Epic Hames)، قرار خواهد گرفت، بسیاری از طرفداران اعتراض خود را نسبت به این تصمیم استویدیو وای‌اس نت (YS Net)، اعلام کردند. اعترتضات زمانی شدیدتر شد که استودیوی سازنده اعلام کرد که حامیان این اثر، هیچ کد نصبی برای فروشگاه استیم در هنگام عرضه دریافت نمی‌کنند. این حامیان نیز درخواست بازگشت مبلغ خود را از وای‌اس نت مطرح کردند که در نهایت موجب شد تا این استودیو در هفته‌ی گذشته نسبت به این اعتراضات واکنش نشان دهد. حال به نظر می‌رسد که اپیک گیمز راه حلی را برای مشکل مورد نظر ترتیب دیده است.

مدیر عامل شرکت اپیک گیمز طی توییتی اعلام کرد که شرکت‌اش حاضر است تا با پرداخت مبلغ ۳۰ درصد از مالیات فروش Shenmue 3 به صورت ویژه و محدود به حامیان این عنوان، آن را از طریق استیم در اختیار بازی‌بازان قرار دهد.

فروشگاه استیم در قبال فروش هر یک نسخه از بازی‌های موجود برروی خود، ۳۰ درصد از مبلغ کل را از سازندگان بازی دریافت می‌کند. حال فروشگاه اپیک گیمز تصمیمی را اتخاذ کرده است تا با پرداخت ۳۰ درصد مالیات مورد نظر، این امکان را به استودیوی وا‌ی‌اس نت بدهد تا Shenmue 3 را تنها به حامیانی که خواهان ریافت و خرید نسخه‌ی استیم هستند، ارائه دهد که البته این تصمیم نیز تنها در صورت موافقت شرکت ولو (Valve) عملی می‌گردد.

باید در این‌جا این موضوع را نیز روشن کنیم که خواسته‌ی افرادی که در رابطه با انحصاری بودن Shenmue 3 برروی فروشگاه اپیک گیمز اعتراض دارند، به میزان بسیار زیادی بی‌دلیل است زیرا از ابتدا نیز استودیوی وای‌اس نت صحبتی در رابطه با فروشگاه مقصد این عنوان برروی رایانه‌ی شخصی نکرده بود.

در کل فروشگاه استیم با سیستم فروشی که در اختیار دارد باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌های سازنده به فروشگاه‌های دیگری مانند اپیک گیمز و GOG سوق پیدا کنند که به سازندگان این امکان را می‌دهند تا علاوه بر عرضه‌ی بازی با قیمتی نسبتا پایین‌تر، سود بیشتری را هم نسبت به فروش هر بازی دریافت کنند. همچنین به لطف سیستم رمزنگاری فایل‌های شرکت اپیک گیمز، روند کرک شدن بازی‌ها نیز تا میزان زیادی نسبت به قبل سخت‌تر شده است که که خود نیز نکته‌ی مثبتی برای سازندگان بازی‌های ویدئویی به شمار می‌آید.

بازی Shenmue 3 در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸ (۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) برای کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *