- دسته‌بندی نشده

یکی از منتقدان بازی Anthem، وارد لیست سیاه الکترونیک آرتس شد

یکی از منتقدان بازی Anthem، وارد لیست سیاه الکترونیک آرتس شد

چندی پیش، مشخص شد که یکی از منتقدان اصلی بازی Anthem، وارد لیست سیاه شرکت الکترونیک آرتس شده و عوامل حاضر در این تیم، واکنش‌های جدی‌ای به این منتقد داشته‌اند.

همان طور که می‌دانید، روز گذشته بازی Anthem به طور رسمی منتشر شد و با نقد‌ها و نمرات منفی منتقدان رو به گردید. در حال حاضر، بیشتر کاربران بازی با نگاهی اعتراض آمیز، نسبت به شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) شکایت دارند و امیدوارند تا در آینده، با انتشار به‌روزرسانی‌های کاربردی و محتویات مختلف، مشکلات این اثر کاهش یابد.

چندی پیش مشخص شد که این شرکت، یکی از منتقدان بازی Anthem را وارد لیست سیاه خود کرده است. این منتقد حرفه‌ای، Gggmanlives نام دارد و کانال یوتیوب وی در سراسر جهان، از کاربران و دنبال کنندگان بسیار زیادی برخوردار است و به نوعی، همگان به صحت نقدها و صحبت‌های این فرد اعتماد دارند. این یوتیوبر اهل استرالیا، نقدهای تند و جدی‌ای نسبت به بازی Anthem داشته است. مجموعه‌ای از نقدها و صحبت‌های این منتقد با محوریت مشکلات و نکته‌های مختلف بازی، در قالب ویدئویی اختصاصی در کانال یوتیوب وی منتشر شد که واکنش‌های مختلف کاربران را به دنبال داشت. عجیب‌ترین و جدی‌ترین واکنش، مربوط به شرکت الکترونیک آرتس بود که اقدامی جالب را در رابطه با این موضوع، عملی کرد.

به طور دقیق‌تر، در ویدئویی که این منتقد در کانال یوتیوب خود منتشر کرد، به موضوعاتی از قبیل پدیدار شدن ناگهانی و غیر واقعی شخصیت‌ها در طول بازی، مشکلات تاکتیکی و ایرادهای صوتی بازی اشاره شد. در زمانی که این ویدئو منتشر گردید، Gggmanlives در صفحه‌ی توییتر خود توضیح داد:

بالاخره موفق شدم تا ویدئوی مربوط به بازی Anthem را منتشر کنم. در واقع این اثر، در زمینه‌های مثبت، حرفی برای گفتن ندارد و امیدواریم تا در آینده، مشکلات آزاردهنده‌ی آن رفع شود. سازندگان باید به خواسته‌ها و نظرات هواداران احترام بگذارند. در حال حاضر به سختی می‌توان خریداری این بازی را به کسی پیشنهاد داد!

بعد از گذشت چند ساعت، ویدئوی مذکور به طور ناگهانی از کانال مربوط حذف شد و Gggmanlives به طور رسمی اعلام کرد که شرکت الکترونیک آرتس، وی را وارد لیست سیاه خود کرده است. در واقع او از طرف این شرکت، مجبور شده تا این ویدئو را حذف کند.

با تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد که یک رابطه‌ی کاری میان این منتقد و شرکت مذکور وجود داشته است. در واقع الکترونیک آرتس، حامی مالی این یوتیوبر بوده و او یکی از اعضای برنامه‌ی Game Changers محسوب می‌شود. در جریان این برنامه، این شرکت از تولیدکنندگان محتویات رسانه‌ای و ویدئوهای مربوط به بازی‌ها حمایت می‌کند. اکنون به نظر می‌رسد که این رابطه‌ی کاری، در حذف ویدئوی مذکور، بسیار تاثیرگذار بوده است.

بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، باری دیگر این ویدئو توسط Gggmanlives در یوتیوب آپلود شد اما این بار، دیگر شاهد به نمایش در آمدن لوگوی شرکت الکترونیک آرتس نبودیم. با توجه به رابطه‌ی کاری میان این دو، در ویدئوی قبلی شاهد وجود لوگوی مربوط به این شرکت بودیم. حذف این لوگو، نشان می‌دهد که دیگر رابطه‌ی کاری خاصی میان این یوتویبر و الکترونیک آرتس برقرار نیست و Gggmanlives به طور آزادانه، این ویدئو را منتشر کرده است. او در جدیدترین مصاحبه‌ی خود توضیح داد:

من در زمانی که با شرکت الکترونیک آرتس کار می‌کنم و عضوی از برنامه‌ی Game Changers هستم، حق ندارم تا هیچ توضیح یا نکته‌ای منفی درباره‌ی عناوین این شرکت منتشر کنم. در واقع در زمانی که لوگوی این شرکت مشاهده می‌شود، الکترونیک آرتس در حال تایید محتویات ویدئوی من است و آن‌ها از این ویدئوها در برنامه‌ی Game Changers استفاده می‌کنند. درحال حاضر به نقض پیمان با این شرکت متهم هستم و مجبور شدم تا ویدئوی مذکور را حذف کنم.

در ادامه شاهد واکنش مدیر انجمن برنامه‌ی Game Changers یعنی لی ویلیامز (Lee Williams) بودیم:

در جریان شفاف سازی موضوع پیش آمده، شعبه‌ی استرالیای ما دستور داد تا ویدئوی مذکور حذف شود. ما هیچ کسی را وارد لیست سیاه نکرده‌ایم. این منتقد در رابطه‌ی کاری‌ای که داشتیم، یکی از قوانین بسیار مهم را نقض کرد. در حال حاضر هیچ مشکلی با ویدئوی منتشر شده نداریم.

به طور کامل‌تر، لی توضیح داده که لوگوی شرکت الکترونیک آرتس در نسخه‌ی جدید ویدئو، مشاهده نمی‌شود. در این شرایط، این ویدئو دیگر به شرکت مذکور مربوط نبوده و در برنامه‌های Game Changers نیز وجود ندارد. به این صورت که یک منتقد بیگانه، آزادانه این اثر را نقد کرده است.

حال با شرایط پیش آمده، قضاوت‌ها و گفت و گوهای مختلف و متفاوتی در جوامع کاربری بازی در حال شکل گرفتن است. البته که این موضوع، تا حدودی اعتبار شرکت الکترونیک آرتس را با مشکل مواجه کرده است. اکنون کاربران معتقدند که این شرکت، به فعالان حوزه‌ی رسانه مبلغ مشخصی را پرداخت کرده و از آن‌ها به طور رسمی حمایت می‌کند. از این رو، آن‌ها نباید عیب‌ها و ایرادات عناوین مربوط به این شرکت را به طور واضح نمایش دهند و به طور دقیق‌تر، در نقد بازی‌ها تقلب می‌شود. با این وجود، اعتبار ویدئوهای نقد و بررسی و یوتیوبرهایی که حمایت می‌شوند، با مشکل رو به رو است.

در جریان جدیدترین اخبار این بازی، جزئیات برنامه‌ی ۹۰ روزه‌ی استودیو بایوور برای بازی Anthem منتشر شد تا ما از رویدادهای آینده‌ی بازی مطلع شویم. همچنین لیست نمرات بازی از اینجا قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *