- دسته‌بندی نشده

دلیل فروش ابسیدیان اینترتینمنت به مایکروسافت از زبان مدیر ارشد استودیو

دلیل فروش ابسیدیان اینترتینمنت به مایکروسافت از زبان مدیر ارشد استودیو

مدیر ارشد اجرایی استودیوی ابسیدیان اینترتینمنت در جدیدترین مصاحبه‌ی خود، به دلایل فروش این استودیو به شرکت مایکروسافت پرداخته است.

شرکت مایکروسافت در سالی که گذشت با جدیت تمام مشغول خرید استودیوهای بزرگ و کوچک زیادی بود. استودیوی ابسیدیان اینترتینمنت (Obsidian Entertainment) به احتمال زیاد یکی از بزرگ‌ترین خریدهای شرکت مایکروسافت در سال گذشته بود. اگرچه پیش از انتشار رسمی خبر خرید این استودیو شایعات زیادی پیرامون آن منتشر شده بود ولی با این حال، اضافه شدن استودیوی ابسیدیان به جمع استودیوهای فرست پارتی شرکت مایکروسافت همه را شگفت زده کرد. استودیوی ابسیدیان سابقه‌ی ساخت برخی از برترین عناوین نقش‌آفرینی نسل حاضر را در کارنامه دارد که این استودیو را به یک خرید بزرگ برای شرکت مایکروسافت تبدیل می‌کند.

با این حال، چرا استودیوی ابسیدیان اینترتینمنت چنین تصمیمی گرفته است. با توجه به موفقیت بالای بازی Pillars of Eternity 2 و همکاری این استودیو با شرکت ۲K در انتشار بازی The Outer Worlds، چرا آن‌ها تصمیم به همکاری دراز مدت با شرکت مایکروسافت گرفته‌اند. مدیر ارشد اجرایی استودیوی ابسیدیان اینترتینمنت در مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت Game Informer به موضوع فروش استودیو به شرکت مایکروسافت پرداخته است. به گفته‌ی آقای فیرگس ارکهارت (Feargus Urquhart)، این تصمیم با هدف رسیدن به امنیت مالی و دریافت امکانات لازم برای توسعه‌ی بازی‌های آینده‌ گرفته شده است.

به عنوان یک شرکت، ما باید یک تصمیم مهم می‌گرفتیم. زمانی که شما یک شرکت را اداره می‌کنید، تقریبا همه چیز به پول وابسته است. تقریبا ۱۶۰ تا ۱۷۰ نفر در این استودیو کار می‌کنند و در اوایل سال ۲۰۱۸ ما به این موضوع فکر می‌کردیم که برنامه‌ی آینده‌ی ما چیست؟ ما چطور به اهدافمان خواهیم رسید؟ اگر به ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ میلیون دلار برای ساخت بازی بعدی نیاز داشتیم، این پول را چگونه تهیه خواهیم کرد؟ ما در طول سال، به سراغ ناشرهای مختلفی می‌رویم ولی به عنوان یک توسعه دهنده‌ی مستقل، این کار روز به روز سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

بخشی از آن‌چه که ما به آن پرداختیم این بود که آیا قصد تغییر ساختار شرکت را داریم؟ آیا ما به ساخت بازی‌های نقش‌آفرینی بزرگ علاقه داریم؟ آیا ما حاضریم هر کاری انجام دهیم تا توسط یک ناشر بزرگ انتخاب شویم؟ آیا ما ترجیح می‌دهیم سرمایه‌ی مورد نیاز را از یک شرکت دیگر دریافت کنیم یا بهتر است که توسط یک شرکت بزرگ خریده شویم؟ با وجود همه‌ی این سوال‌ها، ما سال ۲۰۱۸ را در حالی شروع کردیم که نمی‌دانستیم چه مسیری را طی خواهیم کرد. البته در نهایت ما توسط شرکت مایکروسافت خریداری شدیم ولی این در حقیقت همان هدفی بود که ما ۱۵ سال پیش به دنبال آن بودیم.

اگرچه همه‌ی خریدهای شرکت مایکروسافت در گذشته پایان خوشی نداشته است ولی امیدواریم این موضوع در مورد استودیوی ابسیدیان صحت نداشته باشد. امیدواریم با وجود منابع مالی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، شاهد یک بازی با کیفیت از سوی این استودیوی خوش ذوق باشیم.

استودیوی ابسیدیان اینترتینمنت در حال حاضر برروی بازی تیراندازی و نقش‌آفرینی The Outer Worlds کار می‌کند که برای عرضه برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان برنامه‌ریزی شده است. اگرچه تاریخ انتشار بازی به صورت رسمی اعلام نشده است ولی براساس اطلاعات منتشر شده برروی وب‌سایت Steamdb، این بازی در تاریخ ۱۵ مرداد ماه سال ۱۳۹۸ (۶ آگست سال ۲۰۱۹ میلادی) عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *