- دسته‌بندی نشده

تلاش برای پیشرفت | بازی‌هایی که به واسطه‌ی به‌روزرسانی، بیشترین پیشرفت را کردند

تلاش برای پیشرفت | بازی‌هایی که به واسطه‌ی به‌روزرسانی، بیشترین پیشرفت را کردند

بازی‌های ویدئویی از گذشته تا کنون تغییرات زیادی را به خود دیده‌اند. زمانی بود که سازندگان با عرضه‌ی یک عنوان، دیگر هیچ راهی برای اصلاح آنچه منتشر کرده بودند، نداشتند و بازی‌بازان نیز همان محصول را تجربه می‌کردند. اکنون اما قضیه کمی متفاوت‌تر است. مقوله‌ای دیجیتالی به نام به‌روزرسانی (Update) به صنعت بازی‌های ویدئویی اضافه شده است که پتانسیل آن را دارد ورق را برای یک بازی برگرداند. بعضی از سازندگان نمی‌توانند به خوبی از این قابلیت استفاده کنند و نتیجه‌ی آن نیز به صورت معمول عدم موفقیت آن بازی در دراز مدت است. از طرفی دیگر، بعضی سازندگان هستند که نهایت استفاده را از این به‌روزرسانی‌ها می‌کنند. این استودیوها می‌توانند یک بازی خوب را به یک بازی عالی و یک بازی معمولی را به یک بازی خوب تبدیل کنند. به اتفاق یکدیگر نگاهی به عناوینی می‌اندازیم که به واسطه‌ی به‌روزرسانی‌های متعدد، بیشترین پیشرفت را نسبت به حالت پایه‌ی خود کرده‌اند و اکنون تفاوت زیادی با زمان انتشار دارند.

Assassin’s Creed: Origins/ Assassin’s Creed: Odyssey

استودیوی سازنده: یوبی‌سافت (Ubisoft)

تاریخ انتشار: ۱۳ مهر سال ۱۳۹۷ شمسی

دو نسخه‌ی انتهایی سری Assassin’s Creed، راه جدیدی را نسبت به اجداد خود در پیش گرفتند و البته در این راه نیز بسیار موفق ظاهر شدند. یوبی‌سافت نیز نمی‌خواهد تا بازی‌بازان در این مسیر احساس تنهایی کنند. این شرکت با به‌روزرسانی‌های متعدد و البته اضافه کردن ماموریت‌هایی که تنها برای زمان مشخصی در دسترس بازی‌بازان هستند، هر دو عنوان Assassin’s Creed: Origins و Assassin’s Creed: Odyssey را تازه نگه داشته است و نمی‌گذارد تا احساس تکراری شدن به خود بگیرند.

Call Of Duty: Black Ops 4

استودیوی سازنده: تری‌آرک (Treyarch)

تاریخ انتشار: ۲۰ مهر سال ۱۳۹۷ شمسی

بازی Call Of Duty: Black Ops 4 به خوبی اثبات کرد که این سری با وجود آن که قبلا کاملا داستان‌محور بود، ولی اکنون می‌تواند به یک بازی آنلاین محبوب و موفق تبدیل شود. این بازی از زمانی که در ماه مهر عرضه شد تا کنون تغییرات و به‌روزرسانی‌هایی متعددی دریافت کرده است. علاوه بر آن، به عنوان پاداش تجهیزات زیادی را به بازی‌بازان اهدا می‌کند و البته کاملا رایگان. همچنین به‌روزرسانی‌های این بازی بخش‌های جدیدی به بازی اضافه کرده است که از موفق‌ترین آنان می‌توان به Down and Out اشاره کرد. تنوع لباس‌ها، سلاح‌ها و البته بخش‌خای مختلف بازی روز به روز در حال افزایش است و به احتمال خیلی زیاد همین موارد هستند که برای مدت‌ها بازی‌بازان را به این عنوان مشغول نگه می‌دارد.

Diablo III

استودیوی سازنده: بلیزارد (Blizzard)

تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۱ شمسی

بلیزارد و بازی‌های آن همیشه استعداد خاصی دارند تا بازی‌بازان را در دراز مدت سرگرم کنند. سری Diablo و مخصوصا سومین نسخه‌ی این سری مثال بارز این قضیه هستند. نکته‌ی بسیار مثبتی که در این میان وجود دارد، آن است که بلیزارد تماما به حرف‌های بازی‌بازان و نظرات آنان احترام می‌گذارد و مواردی که به نظر آنان در جای خود نیستند را به کلی حذف می‌کند. برای مثال هم می‌توان به بخش Auction House اشاره کرد که به درخواست بازی‌بازان به کلی حذف شد. پس از مدتی نیز این نسخه برای رایانه‌های شخصی عرضه شد و بلیزارد با به‌روزرسانی‌های مختلف، لباس‌های تازه و ماموریت‌های جذاب و زمان‌دار از آن پشتیبانی کرد و باعث شد تا Diablo III در برترین رتبه‌های لیست امروز ما قرار بگیرد.

Dishonored 2

استودیوی سازنده: آرکین استودیو (Arkane Studios)

تاریخ انتشار: ۲۱ آبان سال ۱۳۹۵ شمسی

سری Dishonored را می‌توان جزو جدیدترین عناوینی دانست که پا به سبک مخفی‌کاری گذاشته‌ و البته بسیار موفق عمل کرده است. این سری و مخصوصا نسخه‌ی دوم اثبات کرد که به انتخاب‌های بازی‌باز در طی داستان اهمیت زیادی می‌دهد و به‌روزرسانی‌های متعدد این نسخه نیز مهر تاییدی بر این امر زدند. به‌روزرسانی‌ها بخش New Game+ را به بازی اضافه کردند و در این بخش علاوه بر درجه سختی بالاتر، برای هر دو شخصیت قابل بازی لباس‌هایی با قابلیت‌های متفاوت در نظر گرفته شده بود که Dishonored 2 را به یکی از مفرح‌ترین عناوین ممکن تبدیل می‌کردند. حتی ۲ سال پس از عرضه‌ی این بازی، در سال ۲۰۱۸ میلادی استودیوی سازنده یک فیلتر سیاه و سفید به بازی اضافه کرد که حال و هوایی جالب را به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این فیلتر، قابلیت انتخاب مرحله نیز به بازی اضافه شد که البته به نظر بسیاری از منتقدین و بازی‌بازان، کمی دیر بود.

The Division

استودیوی سازنده: یوبی‌سافت

تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند سال ۱۳۹۴ شمسی

بازی The Division در زمان عرضه با گان‌پلی جذاب و سیستم افزایش سطح بسیار روان، توانست نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد. البته ایراداتی نیز در بازی وجود داشت که بسیاری از بازی‌بازان را عصبانی کرده بود. استودیوی یوبی‌سافت توانست با به‌روزرسانی‌های متعدد این ایرادات را برطرف کند و با اضافه‌ کردن محتویات زیادی که پس از اتمام بخش داستانی در دسترس قرار می‌گرفت، این بازی را به یکی از بهترین تجربه‌های آنلاین تبدیل کرد.

The Elder Scrolls Online

استودیوی سازنده: زنی‌مکس استودیو (ZeniMax Online Studios)

تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۳ شمسی

با این که The Elder Scrolls Online در شروع اصلا خوب عمل نکرد ولی پس از آن، استودیوی سازنده با رایگان کردن بازی و البته ارائه‌ی محتویات جالب و بسته‌های الحاقی متعدد و جذاب چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای انجام داد. این بازی اکنون در کنار عناوینی همچون Guild Wars 2 و World of Warcraft نام خود را در لیست برترین عناوین MMORPG ثبت کرده است. پس اگر به دنبال تجربه‌ای دل‌نشین از یک بازی آنلاین هستید، این عنوان می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

The Evil Within 2

استودیوی سازنده: تانگو گیم‌ورکز (Tango Gameworks)

تاریخ انتشار: ۲۱ مهر سال ۱۳۹۶ شمسی

بازی The Evil Within 2 در زمان عرضه، آن‌ طور که انتظار داشتیم همه جا صدا نکرد و به آن چیزی که لیاقتش را داشت، دست نیافت. حتی با این که در لیست ما قرار دارد ولی شاهد تعداد زیادی به‌روزرسانی برای این عنوان نبودیم. ولی همین تعداد کم به‌روزرسانی در حدی تاثیرگذار بودند که The Evil Within 2 را کاملا شایسته‌ی حضور در این لیست می‌کنند. از این به‌روزرسانی‌ها می‌توان به قابلیت اول‌شخص شدن بازی اشاره کرد که سطح جدیدی از ترس را در بازی به شما منتقل می‌کند.

Final Fantasy XV

استودیوی سازنده: تانگو گیم‌ورکز (Tango Gameworks)

تاریخ انتشار: ۹ آذر سال ۱۳۹۵ شمسی

بازی Final Fantasy XV جزو مواردی است که احتمالا از مشاهده‌ی آن در لیست تعجب کرده‌اید. این بازی از زمان عرضه تقریبا یک عنوان کامل بود. سیستم مبارزات بسیار جذاب بود، گرافیک دل‌نشین بود و البته داستان بازی شدیدا درگیر کننده. با این حال سازندگان به‌روزرسانی‌هایی برای این بازی ارائه کردند. کراس‌اوری بین آن و سری Assassins Creed مشاهده کردیم. مکانیزم هدایت خودرو بهبود یافت و همان مشکلات ریز مبارزات نیز به کلی برطرف شد. این بازی با تمامی این به‌روززرسانی‌ها تقریبا به یک عنوان بدون نقص تبدیل شد که تمامی هوادرارن سبک نقش‌آفرینی حتی برای یک بار هم که شده باید به سراغ آن بروند.

For Honor

استودیوی سازنده: یوبی‌سافت

تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن سال ۱۳۹۵ شمسی

بازی For Honor با دستی پر به بازار عرضه شد. بخش داستانی کوتاه ولی جذاب، مبارزاتی هیجان‌انگیز و مملو از نوآوری و بخش‌های مختلف چند نفره، همه و همه باعث شدند تا این بازی به یکی از موفق‌ترین عناوین شرکت یوبی‌سافت تبدیل شود. هرچند یک موضوع در ابتدای عرضه مانع از تبدیل این بازی به یک شاهکار شد: مشکلات شدید سرور. یوبی‌سافت اثبات کرده است که در پشتیبانی از بازی‌های خود بسیار قدرتمند عمل می‌کند. این بازی نیز با به‌روزرسانی‌های متعدد کم‌کم راه خود را یافت و با حل مشکلات مختلف، اکنون موفق‌تر از دیگر مواقع پیش می‌رود. چندی پیش یک بسته‌ی الحاقی برای این بازی عرضه شد که نشان داد یوبی‌سافت هنوز هم، پس از یک سال، اهمیت زیادی به For Honor می‌دهد.

Fortnite

استودیوی سازنده: اپیک‌گیمز (Epic Games)

تاریخ انتشار: ۳ مرداد سال ۱۳۹۶ شمسی

خب… بازی Fortnite جزو بزرگ‌ترین بازی‌‌های حال حاضر محسوب می‌شود و نیازی به معرفی ندارد. یک دلیل واضح وجود دارد که این بازی هنوز بر سر زبان‌ها است: محتویات جدید و جذاب. این بازی حالتی فصل‌ مانند دارد و با فرارسیدن هر فصل، بازی دچار تغییرات بزرگی می‌شود که آن را از تکراری شدن خارج می‌کند. از این قبیل موارد می‌توان به کراس‌اور این بازی و آخرین نسخه‌ی فیلم Avengers اشاره کرد. اکنون که دیگر سازنده‌ها نیز به سبک بتل‌رویال رو آورده‌اند، به نظر نمی‌رسد که استودیوی سازنده قصد داشته باشد تا پشتیبانی از این بازی را متوقف کند.

Ghost Recon Wildlands

استودیوی سازنده: یوبی‌سافت

تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند سال ۱۳۹۵ شمسی

بازی Ghost Recon Wildlands با بیش از ۵۰ ساعت گیم‌پلی در زمان عرضه، جزو بازی‌های خوب حساب می‌شد. با این حال یوبی‌سافت محتویات زیادی به بازی اضافه کرد. از آن‌ها می‌توان به بخش PvP، درجه‌های سختی تازه، بهبود هوش مصنوعی و قابلیت‌های مختلف برای شخصی‌سازی اشاره کرد. در این میان ماموریت‌هایی نیز به بازی اضافه شدند که با سری Splinter Cell کراس‌اوری جذاب داشتند. تنها ایرادی که هنوز می‌توان به بازی گرفت، ضعف هوش مصنوعی افرادتان در طی ماموریت‌ها است که آن هم تا حد بسیار زیادی قابل چشم‌پوشی است.

Grand Theft Auto Online

استودیوی سازنده: راک‌استار (Rockstar)

بازی Grand Theft Auto V بدون بخش آنلاین هم یک موفقیت تمام عیار محسوب می‌شود. ما شاهد فروش فوق‌العاده‌ای برای یکی از بزرگ‌ترین فرانچایزهای تاریخ بازی‌های ویدئویی بودیم. پس از یک ماه، بخش آنلاین نیز اضافه شد و به همگان این اجازه را داد تا با دوستان خود در شهر لوس‌سانتوس به گشت و گذار و البته انجام ماموریت‌های مختلف بپردازند. از آن زمان حدود ۵ سال می‌گذرد و راک‌استار به بهترین نحو ممکن در حال پشتیبانی از این بازی است. این بازی حجم بسیار زیادی ماموریت، فعالیت جانبی، اسلحه و لباس‌های مختلف را به عنوان به‌روزرسانی دریافت کرد. بخش انلاین بازی Grand Theft Auto V همان چیزی است که برای جدایی از دنیای واقعی و غرق شدن در یک رویا به ان نیاز دارید.

Kirby Star Allies

استودیوی سازنده: هال لابراتوری (HAL Laboratory)

تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۶ شمسی

بازی Kirby Star Allies آن چیزی نبود که انتظار داشتیم. بازی در حدی آسان بود که کوچک‌ترین چالشی برای بازی‌بازان به وجود نمی‌آورد و این مساله برای هواداران این سری بسیار مشکل‌ساز بود. پس از مدتی، سازندگان بازی دست به کار شدند و با ارا‌ئه‌ی به‌روزرسانی‌های مختلف، بخش‌های داستانی تازه‌ای رابه بازی اضافه کردند که دقیقا همان چیزی بود که بازیکنان نیاز داشتند. این بخش‌ها سختی متعادل و جالبی داشتند که حتی زبردست‌ترین بازی‌بازان این سری نیز برای به پایان رساندن آنان به زحمت افتادند. این به‌روزرسانی‌ها را می‌توان جزو تاثیرگذارترین به‌روزرسانی‌ها در تاریخ دانست.

Monster Hunter: World

استودیوی سازنده: کپکام (Capcom)

تاریخ انتشار: ۵ تیر سال ۱۳۹۷ شمسی

بهترین بازی نقش‌افرینی سال ۲۰۱۸، ششمین بازی پرفروش پلی‌استیشن ۴. این افتخارها به یک بازی نمی‌رسند مگر سازندگان آن بتوانند پشتیبانی خوبی از خود نشان دهند. شرکت کپکام توانست در سال ۲۰۱۸ یکی از بهترین تجربه‌های چندنفره را با فرانچایز هیولاکشی خود به کنسول‌های خانگی بیاورد. این شرکت با کراس‌اور‌های مختلف و اضافه کردن لباس‌ها، ماموریت‌ها و اسلحه‌های مختلف، از تکراری شدن بازی جلوگیری کرد و آن را به یکی از بهترین عناوین حال حاضر تبدیل کرده است.

No Man’s Sky

استودیوی سازنده: هلو گیمز (Hello Games)

تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد سال ۱۳۹۵ شمسی

شاید بتوان بیان کرد که مورد انتظارترین بازی کل تاریخ که چشم بسیاری از بازی‌بازان به آن بود و وعده‌های زیادی در رابطه به آن داده شده بود، بازی No Man’s Sky است. این بازی چنان تبلیغات کاملی داشت و انتظارات را بالا برده بود که هیچ‌کس فکر نمی‌کرد این عنوان ممکن است تبدیل به شاهکار نشود. با این حال سازندگان این بازی تقریبا به هیچ یک از وعده‌های خود عمل نکردند و با یک بازی ضعیف روبرو شدیم. با این حال، سازندگان با ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های زیادی توانستند تا حدودی اشتباه خود را جبران کنند. آنان خط داستانی جدیدی ارائه دادند، مکانیزم‌های زیادی به بازی اضافه کردند و در نهایت یک بخش چندنفره‌ی مطلوب را به بازی‌بازان تقدیم کردند. درست است که این بازی هنوز هم فاصله‌ی زیادی تا تبدیل شدن به یک شاهکار دارد ولی نباید از یاد ببریم که No Man’s Sky اکنون عنوانی ۱۸۰ درجه متفاوت با آن چیزی است که در زمان عرضه بود.

Overwatch

استودیوی سازنده: بلیزارد

تاریخ انتشار: ۴ خرداد سال ۱۳۹۵ شمسی

بازی Overwatch شروعی قدرتمند داشت و لقب برترین بازی سال را نیز به خود اختصاص داد. از آن زمان نیز تا کنون شاهد پیشرفت چشمگیر این بازی بوده‌ایم. به نظر می‌رسد که بلیزارد قصد دارد تا زمانی طولانی فعالیت‌های زمان‌دار، لباس‌های مختلف، شخصیت‌های جدید و نقشه‌هایی تازه را به این بازی اضافه کند. تمامی این موارد باعث شده‌اند که بازی Overwatch به یکی از پرطرفدارترین بازی‌های شوتر اول‌شخص در جهان تبدیل شود.

Path Of Exile

استودیوی سازنده: گرایندینگ گیر گیمز (Grinding Gear Games)

تاریخ انتشار: ۱ آبان سال ۱۳۹۲ شمسی

بازی Path Of Exile یک عنوان رایگان است که هیچ ابایی از نشان دادن شباهت‌های خود با سری Diablo ندارد و بسیار نیز موفق عمل کرده است. بازی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و تا کنون با پشتیبانی خوب تیم سازنده مواجه شده است، نتیجه‌ی این کار نیز جامعه‌ی سالم بازی‌بازان حاضر در سرورهای این عنوان است که چه برروی کنسول‌های و چه برروی رایانه‌های شخصی، لذت تجربه‌ی Path Of Exile را چندین برابر می‌کند. قابل ذکر است که تیم سازنده سنگ تمام گذاشته و تا کنون حدود ۷ بسته‌ی الحاقی جذاب برای این بازی منتشر کرده است. این بسته‌های الحاقی علاوه بر ماموریت‌های جانبی، خط داستانی مهیجی را نیز به بازی اضافه می‌کردند.

Rainbow Six Siege

استودیوی سازنده: یوبی‌سافت

تاریخ انتشار: ۱۰ آذر سال ۱۳۹۴ شمسی

بازی Rainbow Six Siege شاید در ابتدا با مشکلاتی همچون اختلالات سرور و کمبود محتوا روبرو بود، ولی یوبی‌سافت برای چندمین بار اثبات کرد که در پشتیبانی از عناوین خود استاد است. نقشه‌های جدید، بهبود سیستم مبارزات تاکتیکی، شخصیت‌های تازه، ماموریت‌های نو، پوسته‌های جذاب و محتویات دیگر همگی دست به دست هم دادند تا Rainbow Six Siege به یکی از موفق‌ترین عناوین شوتر تاکتیکال حال حاضر تبدیل شود. مشکلات سرور بازی نیز تا حد بسیار زیادی برطرف شده‌اند. طبق نظرسنجی‌های مختلف، اکنون و ۳ سال پس از عرضه‌ی این بازی، Rainbow Six Siege هنوز در صدر برترین بازی‌های آنلاین قرار دارد.

Rocket League

استودیوی سازنده: پیک‌باتن گیمز (Panic Button Games)

تاریخ انتشار: ۱۶ تیر سال ۱۳۹۴ شمسی

سه سال از عرضه‌ی این بازی می‌گذرد و Rocket League همچنان پرقدرت به راه خود ادامه می‌دهد. لذت بازی در سادگی آن نهفته شده است. تلفیق محبوب‌ترین ورزش جهان یعنی فوتبال، با سبک محبوب ماشین‌سواری توانست نتیجه‌ی فوق‌العاده داشته باشد. التبه نباید از یاد برد که تیم سازنده به خوبی از آن پشتیبانی کرد و پوسته و محتویات جذابی را برای آن تدارک دید. شما می‌توانید در سواحل کشورهای مختلف با خودروی مخصوص به بتمن به مصاف دوستان خود بروید و در مسابقه‌‌ای هیجان‌انگیز، مهارت آنان را در فوتبال بسنجید. این بازی یک عنوان خانوادگی محسوب می‌شود که از زمان عرضه تا کنون روز به روز در حال پیشرفت است و قطعا لایق بهترین جایگاه‌های لیست ما.

Splatoon 2

استودیوی سازنده: نینتندو (Nintendo Entertainment Planning & Development)

تاریخ انتشار: ۳۰ تیر سال ۱۳۹۶ شمسی

بازی Splatoon 2 را می‌توان یکی از امیدبخش‌ترین عناوین کنسول Wii U دانست. این سری پتانسیل واقعی خود را زمان به همگان نشان داد که ادامه‌ی آن برای کنسول نینتندو سوئیچ منتشر شد. از زمان انتشار این نسخه تا اکنون، نینتندو با محتویاتی نظیر اسلحه‌های مختلف، لباس‌های تازه و ماموریت‌هایی جذاب که بازی‌بازان مجبور به مبارزه برای یک جبهه بودند، حمایت خود را از Splatoon 2 نشان داده است. اگر نینتندو به پشتیبانی بی‌نظیر خود ادامه دهد، به نظر نمی‌رسد که بازی Splatoon 2 تا مدت‌ها از صدر پرطرفدارترین بازی‌های نینتندو سویئچ پایین بیاید.

Warframe

استودیوی سازنده: دیجیتال اکستریمز (Digital Extremes)

تاریخ انتشار: ۵ فروردین سال ۱۳۹۲ شمسی

زمانی بود که بازی Warframe را چنین می‌شناختند: «همان بازی که رایگان است و می‌توانیم روی پلی‌استیشن ۴ تجربه کنیم!». قطعا این تعریف کمی بچگانه به نظر می‌رسد و با گذشت زمان نیز دید بازی‌بازان به Warframe عوض شده است. این بازی تا کنون به واسطه‌ی به‌روزرسانی‌های متعدد، شاهد تغییرات مثبت و منفی زیادی بوده است. محتویات جذاب، مراحل داستانی تازه و بسته‌های الحاقی هیجان‌انگیز همگی باعث شده‌اند تا Warframe به یکی از پرطرفدارترین عناوین چندنفره‌ی حال حاضر تبدیل شود.

The Witcher 3: Wild Hunt

استودیوی سازنده: سی دی پراجکت رد (CD Project Red)

تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۴ شمسی

بگذارید صحبت در رابطه با بازی The Witcher 3: Wild Hunt را با یکی از سخنان آقای آقابابایی شروع کنیم:«بالاخره هر حوزه ای، اسطوره های خودش را دارد که همیشه نامشان در صدر و صف اول ویترین آن حوزه می آید چون همیشه در ویترین، بهترین ها را قرار می دهند.»

اگر بخواهیم به ویترین بازی‌های نقش‌آفرینی نگاهی بیندازیم، قطعا گل سرسبد و و عنوانی که در ردیف اول این ویترین قرار می‌گیرد بازی The Witcher 3: Wild Hunt است. عنوانی که اکنون پنجمین بازی پرفروش پلی‌استیشن ۴ محسوب می‌شود. بازی که در سال ۲۰۱۵ توانست لقب برترین بازی سال را به خود اختصاص دهد. شاهکاری که پرافتخارترین بازی تاریخ نام گرفته است. بازی که بسته‌های الحاقی آن در سال‌های بعد از عرضه توانستند جوایز مختلفی را به خود اختصاص دهند. مشخص نیست اگر بخواهیم از عظمت و بزرگی این بازی بنویسیم، تا چند خط باید ادامه دهیم.

کمی نگاهی به عقب‌تر بیندازیم. در سال ۲۰۰۹ استودیوی سازنده‌ی این سری با انتشار نسخه‌‌ی بهبودیافته‌ی بازی Witcher، توانست دل بسیاری از هوادران را بدست آورد. این امر زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم این نسخه برای دازندگان نسخه‌ی اصلی، رایگان بود و شامل بیش از ۲۰۰ مورد بهبودیافته می‌شد. این روند پشتیبانی برای دومین نسخه از سری Witcher نیز ادامه یافت و برای نسخه‌ی سوم به اوج خود رسید.

نه تنها به‌روزرسانی‌های متعددی برای این بازی ارائه شدند که ماموریت‌های مختلفی را به آن اضافه می‌کردند، بلکه بعضی دیگر محتویات اضافه نظیر حالت مو، حالت New Game+، بهبود کیفیت تصویر،حرکات تمام‌کننده‌ی جدید و …روند بازی را به کلی تغییر دادند. بسته‌های الحاقی این عنوان نیز حرفی برای گفتن به جای نمی‌گذارند. هر یک از این بسته‌های الحاقی می‌توانستند به عنوان یک بازی کامل و جداگانه از طرف استودیوهای دیگر عرضه شوند ولی سی دی پراجکت رد اثبات کرده بود که احترام به بازی‌بازان همیشه در راس اولویت‌ها قرار دارد. بازی The Witcher 3: Wild Hunt در هر حیطه‌ای جزو برترین‌ها محسوب می‌شود و در لیست ما نیز یکی از برترین عناوینی است که با انتشار به‌روزرسانی‌های متعدد، پیشرفت زیادی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *