- دسته‌بندی نشده

به کمک این ماد، عنوان Half Life 2 را با سبک دیگری تجربه کنید

به کمک این ماد، عنوان Half Life 2 را با سبک دیگری تجربه کنید

پانزده سال از انتشار بازی دوست داشتنی Half Life 2 می‌گذرد. در طی این زمان، افراد زیادی دست به طراحی مادهای عجیب و گوناگون برای این عنوان زده‌اند. هم اکنون یک کاربر، ماد متفاوتی را برای بازی Half Life 2 ساخته که ‌می‌تواند به طور کلی تجربه‌ی این عنوان را برای بازی‎‌بازان تغییر دهد.

تا کنون با خود فکر کرده‌اید که سر شخصیت گوردون فریمن (Gordon Freeman) از بالا چگونه به نظر می‌رسد؟ به کمک ماد جدید بازی Half Life 2 می‌توانید به سوال خود پاسخ دهید! این ماد به کاربر این امکان را می‌دهد که به تجربه‌ی بازی همراه با نمای دید Top-Down بپردازد. همچون عناوینی مانند hotline Miami و Alien Shooter که هر دو بازی‌های پرطرفداری در این سبک هستند.

شما می‌توانید به تجربه‌ی Half Life 2 از نمای بالای سر بپردازید که در نوع خود یک دستاورد بزرگ در بین مادهای ساخته شده است که می‌تواند به طور کلی روند بازی را تغییر دهد. فردی که این ماد را ساخته همواره تنظیمات دستی‌ای را برای آن در نظر گرفته است تا مشکلی در تجربه‌ی کاربر ایجاد نشود. در تنظیمات پیش‌فرض این ماد، دوربین به طور کامل سقف را می‌پوشاند تا کاربر وسعت دید مناسبی را به همراه داشته باشد اما به گفته‌ی سازنده‌ی ماد، با کوتاه شدن سقف در ساختمان‌های بازی، دوربین نیز به کاراکتر اصلی نزدیک‌تر است. این احتمال وجود دارد که با نزدیک‌تر شدن دوربین به شخصیت اصلی بازی، کشتن دشمنان در Half Life 2 دشوار شود. اما با وجود یک منوی کامل در تنظیمات دوربین به طور دستی، جای نگرانی نخواهد بود.

شما می‌توانید نمای بازی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که با تغییر ارتفاع، دوربین نیازی به عوض کردن موقعیت خود نداشته باشد. و یا هر موقع که دوست داشتید دوربین بازی را به حالت اول شخص تغییر دهید. علاوه بر آن، این ماد اجازه‌ی هدف گیری خودکار را به کاربر می‌دهد تا افراد به نشانه گیری دستی نیاز پیدا نکنند.

در آخر ساکمن ۱۱۱ (Sockman 111)، سازنده‌ی این ماد اشاره کرد، که هنوز نسبت به اجرای کل بازی Half Life 2 به سبک Top-Down مطمعن نیست. همچنین برخی از کاربران، مشکلات زیادی را در اجرای ماد گزارش داده‌اند. ساکمن ۱۱۱ همواره در حال کار بر روی مشکلات جانبی است تا بتواند تجربه‌ی بی نقصی را به کاربران ارائه دهد.

به احتمال زیاد، طبق سیاست های شرکت ولوو (Valve)، شاهد نسخه‌ی دیگری از مجموعه‌ی Half Life نخواهیم بود. اما تجربه‌ی چنین مادهای جذاب و سرگرم کننده‌ای، علاوه بر ایجاد یک حس جدید، خالی از لطف نخواهد بود. شما می‌توانید از طریق این لینک به دریافت ماد گفته شده بپردازید و وارد دنیای جدیدی از Half Life 2 شوید.

عنوان Half Life 2 در سال ۲۰۰۴ برای پلتفرم‌های ایکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳ و رایانه‌های شخصی عرضه شده و هم اکنون در دسترس کاربران قرار دارد. پس از پانزده سال، هنوز امیدوار هستیم که ولوو با یک سوپرایز بزرگ، کابران خود را هیجان زده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *